RX 5700 XT vs. RTX 2060 SUPER

RX 5700 mü RTX 2060 Super mi?

• Oy verenlerin toplamı
    29

suzerain

Hectopat
Arkadaşlar, yeni sistem kuracağım. İşlemcim Ryzen 5 3600X olacak ve iki ekran kartı modeli arasında kararsız kaldım. Lütfen iki seçenekten birisini söyleyin, daha fazla araştırmak istemiyorum. Gına geldi artık. :)

Sürücü sorunları ile uğraşmak istemiyorsanız ve NVIDIA'nın bolca olan teknolojilerinden yararlanmak istiyorsanız kesinlikle 2060S. Ama yüksek FPS almak isterseniz, sürücü sorunları yüzünden saç tellerinizi bir bir kaybetmek isterseniz 5700 XT mükemmel bir tercih.

Bana göre RX 5700XT performans bakımından daha uzun ömürlü ve RTX 2070 Super ile performansı çok yakın olduğu için güncel BIOS kullanan sorunları neredeyse kalmamış olan modellere bakmak lazım. Örnek Sapphire Nitro, MSI Gaming X, Gigabyte Gaming OC gibi modeller.

Öncelikle 5700 XT'nin ilk çıktığı kadar sorun çıkarmadığını söylemek istiyorum. Özellikle Sapphire Nitro+, MSI Gaming X ve Gigabyte modellerinde sorun kalmadı diyebilirim.
Konuya gelirsek karşılaştırmanız yanlış 5700 XT'nin NVIDIA rakibi 2070 Super'dir.
Bütçeniz var ise 2070 Super yok ise 5700 XT.

Performans olarak RX 5700 XT açık ara farkla daha iyi. Ama RTX 2060S'in de daha stabil sürücüleri ve NVIDIA'nın gelecek vaat eden teknolojileri var. Yani seçim sizin. Bu arada RX 5700 XT ile karşılaşacağınız Max sorun siyah ekran ki o da bayağı azaldı yani hala kullanılabilir. Ama yine de bu şans işi. Riske atmam derseniz NVIDIA'ya yönelin. Bir de RT için alınacaksa 2060S sizi doyurmaz çünkü BF 5 ve Shadow of Tomb Raider gibi oyunlarda bu RT farkını hissetmeyeceksiniz bile. Control ve metroda da RT yi açınca çok fazla kayıp olduğundan oyunun akıcılığını etkileyecektir. Burada DLSS 2.0'ın farkı ortaya çıkıyor onun dışında RT için bu kartın alınması çok saçma. Bu arada DLSS açıkken de RX 5700 XT daha fazla FPS veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı