RX 5700 XT vs RTX 2060

Hayatı boyunca hiç amd ekran kartı kullanmayıp körü körüne amd'yi savunan insanları anlamıyorum. Forumda her konuda amd daha iyi yazılıyor. Hiç kullandıklarından da emin değilim. Renk ayarıdır, ince ayardır hiçbirini amd'de yapamazsınız.
2016'dan beri AMD RX480 kullanıyordum. Bir kaç hafta önce yine AMD olan 5700XT'ye geçtim. 2016'dan beri çıkan bütün sürücülerde;
1) renk doygunluğu
2) renk karşıtlığı
3) renk sıcaklığı
4) parlaklık
5) ton
Ayarlarını yapabiliyorum. Ayrıca istersem oyuna ya da programa özel renk profilleri de oluşturabiliyorum. Bunun dışında aynı menüden piksel biçimi de seçebiliyorum. RGB, Limited RGB, Ycbcr gibi.

Dahası, sadece videolara özgü renk ve kesinlik gibi profiller de oluşturabiliyorum. Sadece videoda geçerli olup ekranın geri kalan yerlerini etkilemiyor.

2018'den beri bunları oyunun içindeyken, kısayolla açılan Radeon Menüsü'nden de yapabiliyorum üstelik.

Bu listede olmayan tek ayar Gamma ayarı. Onun sebebi de Windows'un kendi Gamma ayarının olması. Sürücü, Gamma ayarı yapmak istediğinizde sizi oraya yönlendiriyor.

Radeon Menüsü kusursuz bir yazılım değil, özellikle fan profilleri konusunda daha çok çalışmaları lazım ama renk ayarı kadar basit bir konuyu da (herhalde yıllardır) aşmış durumdalar.

Hayatı boyunca hiç amd ekran kartı kullanmayıp körü körüne amd'yi savunan insanları anlamıyorum. Forumda her konuda amd daha iyi yazılıyor. Hiç kullandıklarından da emin değilim. Renk ayarıdır, ince ayardır hiçbirini amd'de yapamazsınız.
hocam ben amd kullanıyorum. rtx 2060 tuf vardı sıcaklıklardan dolayı iade ettim. 83-84 derece görüyordu kart. Çekinerek de olsa 5700 XT nitro aldım. Çok şükür hiçbir sorun yaşamadım. Yazılımsal sorunlar giderildi. Amd’nin arayüzü de başarılı. mesela volarant oynuyorum fanlar 500rpm sıcaklık 62 derece. Soğutması gerçekten çok iyi nitronun. Bu ve bunun gibi arkadaşlara itibar lütfen etmeyin. Para mı ödüyorlar size bilmiyorum. Herkes araştırıp alabilir lütfen mantıklı tüketici olun 5700XT=2070super 5700XT=1₺ 2070suğer=5₺ evet ben de alırken çekindim dediğim gibi ama iyiki almışım. Mantıklı bir tüketici olarak en iyi f/p ürününü tercih ettim. İsterseniz nvdia alın benim umrumda değil ama burada olmayan sorunları dile getirip belki de almak isteyen arkadaşlar vardır vazgeçmesinler diye paylaşıyorum. Gayet stabil ve performanslı şekilde çalışıyor. Ama illede nvdia alıcaksınız Asus’un Rog strix ve msi’in gaming X,Z modelleri soğutma olarak başarılı.

Hocam ben AMD kullanıyorum. RTX 2060 TUF vardı sıcaklıklardan dolayı iade ettim. 83-84 derece görüyordu kart. Çekinerek de olsa 5700 XT Nitro aldım. Çok şükür hiçbir sorun yaşamadım. Yazılımsal sorunlar giderildi. AMD’nin arayüzü de başarılı. Mesela volarant oynuyorum fanlar 500RPM sıcaklık 62 derece. Soğutması gerçekten çok iyi Nitro'nun. Bu ve bunun gibi arkadaşlara itibar lütfen etmeyin. Para mı ödüyorlar size bilmiyorum. Herkes araştırıp alabilir lütfen mantıklı tüketici olun 5700XT=2070 Super 5700XT=1₺ 2070SUĞER=5₺ evet ben de alırken çekindim dediğim gibi ama iyi ki almışım. Mantıklı bir tüketici olarak en iyi F/P ürününü tercih ettim. İsterseniz NVIDIA alın benim umrumda değil ama burada olmayan sorunları dile getirip belki de almak isteyen arkadaşlar vardır vazgeçmesinler diye paylaşıyorum. Gayet stabil ve performanslı şekilde çalışıyor. Ama illede NVIDIA alacaksınız ASUS’un ROG STRIX ve MSI’in Gaming X, Z modelleri soğutma olarak başarılı.

Güzel yorum yapmışın. Baktığım testlerde RX 5700 XT = RTX 2070 Super, RTX 2080 eşit bir kart baktığımda alacağım model Nitro+ olanı alacağım. Kasayı ikna edebilirsem iyi hava akışı bir kasa alacağım.

Ben de aynı senin gibiydim 1 ay önce. Şimdi Sapphire RX 5700XT Nitro+ S.E modelini aldım incehesaptan sana tek söyleyeceğim iyi ki almışım. Bir de ben 2070S almayıp aradaki farkla gittim bir SSD ve CPU soğutucu aldım, biraz kafayı kullanmak gerekiyor dostlar. Burada yorum yapanların bir kısmının iyi niyetli olmadığını düşünüyorum. Ben yaklaşık 25 gündür kullanıyorum hiçbir sorunla karşılaşmadım ve sıcaklık falan umurunda değil kartın sanki gıdıklıyor oyunlar :) Sırf kartın gazıyla 2K geçeceğim bütçem olduğunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı