RX 5700 XT vs RTX 2070

Makaleler
1
Yer
O_O
2070 Super gücünde olması mining yapmayacaksan hiçbir şey ifade etmiyor. Ray Tracing ve DLSS teknolojilerinden yararlanamıyorsun üzerine hatalarla ve driver problemleriyle uğraşan onlarca insan var.

5700XT'nin driver sorunları büyük oranda çözüldü o mayıs Haziran zamanındaydı. Ayrıca DLSS'in görüntüyü çöpleştirdiğini bilmiyorsunuz sanırım.

Kaantpctts

Centipat
Makaleler
8
Yer
Kocaeli ( koaceli kaya yanı)😀
5700XT'nin driver sorunları büyük oranda çözüldü o mayıs Haziran zamanındaydı. Ayrıca DLSS'in görüntüyü çöpleştirdiğini bilmiyorsunuz sanırım.

Farkı anlaman imkansız sen nasıl çöp falan diyorsun.

KemalY

Centipat
Makaleler
4
Yer
Antalya
İkisini de kullanmış biri olarak, 5700 XT bir tık önde performans olarak. Ama kullandığım dönemde driver sorunları çok fazlaydı ve sıcaklıkları yüksekti. Ek olarak, 2070 alırsanız; NVIDIA Broadcast, DLSS, RTX gibi teknolojilere sahip olacaksınız. Yerinizde olsam 2070 alırdım. 10-15 FPS için bu değerli teknolojilerden ve stabil driverlardan vazgeçmezdim.
Cyberpunk 2077 oynarken DLSS Performans olarak seçiliydi. Küçük şeyler haricinde bir fark yoktu.

Eryndaer

Picopat

Keşke deneyimlemeden yorum yapmasanız. Kendim kullanıyorum ve çok güzel bir teknoloji. Çoğu oyunda 20-30 FPS fark yaratıyor hatta bazı oyunlarda FPS'yi ikiye katlıyor. Görüntü olarak da ya ben körüm ya da hiçbir şey değişmiyor.

Nitrogene

Picopat
AMD NVIDIA kavganızın arasına girmek istemem ama ben 3000 serisini beklemeni önermem halihazırda zaten fiyatlar artıyor 1 2 aya gelecek olan stoklarla beraber en az 6K olur 3060. benim 5-6 ay önce aldığım ekran kartının 2K fiyatı arttı.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    9,7 KB · Görüntüleme: 23
Makaleler
1
Yer
O_O
Farkı anlaman imkansız sen nasıl çöp falan diyorsun.

NVIDIA'nın bize gösterdiği videolarda bir fark olmadığını herkes biliyor. Ama kullanıcı yorumlarına bakarsan görüntüyü kötüleştirdiğini anlarsın. DLSS hala tam yerine oturmadı, arkadaşımda 2070 Super var ondan biliyorum.

Kaantpctts

Centipat
Makaleler
8
Yer
Kocaeli ( koaceli kaya yanı)😀
NVIDIA'nın bize gösterdiği videolarda bir fark olmadığını herkes biliyor. Ama kullanıcı yorumlarına bakarsan görüntüyü kötüleştirdiğini anlarsın. DLSS hala tam yerine oturmadı, arkadaşımda 2070 Super var ondan biliyorum.

Lütfen fotoğraf atar mısın?

KemalY

Centipat
Makaleler
4
Yer
Antalya
Evet hala tam yerine oturmadı. Ama abarttığın kadar kötü değil. Eksikleri var, ama bu küçük eksikler bu muazzam teknolojinin yanında hiçbir şey.

KS
kade

kade

Picopat
RX 5700 XT'nin uzun kullanımda (4 saat civarı) 80 derecenin üstüne çıkabildiğini duydum. Doğru mudur?

Yukarı