RX 5700XT anlık olarak %0 oluyor

depdarq

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben 3400₺ fiyatina 3 4 ay önce indirimlerde RX 5700XT aldım.
Aslında karttan çok memnunum ama bazi sorunlar oluyor. Ekstrem ayarlarda Forza Horizon 4 oyunundan ortalama 140 FPS alırken Ultra ayarlarda 160-165 FPS alıyorum. League of Legends(200-700FPS), mordhau, GTA 5 ve birçok oyunda yüksek FPS alıyorum. Coil whine bazen rahatsiz ettigi için oyunlara(oyun içi ayarlardan) FPS kısıtlaması getiriyorum. Ancak 3 aydır FPS düşmesi dediğimiz olay bitmiyor. Hangi sürüm olursa olsun fayda etmiyor. Anlik olarak ekran karti kullanımı %0'a düşüyor. Çok fazla şey denedim, okudum, uyguladim fayda yok. En sonunda gerçekten bunlarin olmaması için okuduğum diğer yazılara ithafen; 2K monitöre ihtiyacım olduğunu hissetmeye başladım. Bu konuda fikrinizi belirtirseniz sevinirim.

Sistemim:
R5 3600, UV yaptım sabit voltaj ve GHz de çalışıyor.
Düzgün bir termal macun ile kule tipi soğutma sistemim mevcut, işlemcim 60 dereceyi geçmiyor. Oyunlarda nadiren 63-65 olur.
Ekran kartim RX 5700XT Mech OC.
Monitörüm Rampage markasinin birkaç ay önce şok markette satilan 144Hz 1ms FHD modeli.
2x480GB SSD.
2x16 GB RAM.
Ekran kartim pek kaliteli değil, Battle-ax B450M-HD Colorful marka.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanımınız 0 olduğuna dayanarak söylüyorum, belirtim.
MSI Afterburner üzerinden şu ayarı açıp deneyebilirsiniz.
images-3.jpeg

MSI Afterburner üzerinden şu ayarı açıp deneyebilirsiniz.Eki Görüntüle 863238
Hocam bu tip programlarin ekran kartının Mhz si ile anlık olarak müdaheleleri olduğunu işitmiştim. Bu yüzden, cpu-z, after burner, dragon center, prime 95 gibi birçok uygulamayi sildim. Ama programda gosterdiginize istinaden sunu diyebilirim; free sync aktif iken de oynadim, oyunda dikey optimizasyon açıkkende oynadim, fps sinirsiz yaptığımda 600 700 fps aldigim oyunlarda oyun direk aksadığı için 200 300 fps sınırlamalarıda koydum ama çözüm olmadi. Hep anlık takılmalar yaşıyorum. Bu dediğinizide yapayım tabi umarim işe yarar.
MSI Afterburner üzerinden şu ayarı açıp deneyebilirsiniz.Eki Görüntüle 863238
Hocam malesef bir düzelme olmadı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı