RX 5700XT boşta 55-59 derece

Alice03

Hectopat
Arkadaşlar ekran kartım resimde olduğu gibi boşta 55-59 derece aralığında çalışıyor, saatlerce oyun oynasam da maksimum 74 dereceyi geçmiyor. Bu normal mi? Herhangi bir şey yapmama gerek var mıdır?
Ekran Kartı: Sapphire RX5700XT Nitro+

1594124604137.png

@07alone07 hocamızın bir sözü var. Hem AMD ekran kartım ısınıyor konusunun altına aynı şeyi yazar. %70 de başarılı sonuçlar alıp sıcaklık azalır.

"Undervolt yap:. AMD'nin kartlarında böyle bir lanet var. Undervolt istiyor bu kartlar. Tabii kasanın havalandirmasi da çok önemli.
Açıkçası benim kartım 85 dereceye ulaşıp özelliklerini otomatik olarak düşürmese, WattMan ve siyah ekran hataları ile de uğraşmasaydım undervolt yapmazdım. Undervolt olayı ilginç bir şekilde bu hataları da çözebiliyor. Konu içerisinde diğer arkadaşlar cevapları vermiş zaten. Biz buradan usulca çekilelim. :)

Boşta 60 derece hiç normal gibi gelmiyor bana? Termal macun durumuna göre 30-40 taş çatlasa 45 olması gerekli değil mi?

Hocam 144 Hz tazeleme hızında ekran kartı ısısında artış olabiliyor. 120 Hz'de olmuyor, ama 144 Hz'de ısınabiliyor.Sebebi daha yüksek bir tazeleme hızı olduğu için.Boşta 50-53 dereceler normal sayılabilir.

Geri
Yukarı