RX 5700XT boşta 56 derece

55 Dereceye kadar fanların çalışmamasından dolayı bu durum gerçekleşiyor olabilir. Kasa içinde yeterli hava akışı yoksa doğal olarak sıcaklıklar yükselecek. 0 Db özelliğini kapatarak test edebilirsiniz. Onun dışında RX 5700 XT konusunda bu tarz durum görmüştüm. Forumda bir kullanıcı güncelleme sonrasında boşta sıcaklıkların yükseldiğini söylemişti. İstiyorsanız eski sürücü deneyin.

O derece normal değil. MSI Afterburner'dan fan ayarı yaptın mı hiç? Fanlar kaç devirde dönüyor?

Fanı ayarını ellemedim 2000 RPM'de dönüyor.
Fan hızını nasıl ayarlayabilirim.
Gördüğünüz gibi boşta 800x2 MHz'de çalışıyor fanı %100'e getirdim ama dönmüyorlar şu an.
BIOS bilgileri bu şekilde gözüküyor acaba sorun bu yüzden mi?
Fan hızı Max 4300 RPM miş stress testinde en fazla 2000 RPM'e çıkmıştı bu fan ayarını nasıl yapacağım ben ısındığı halde fan hızını arttırmıyor kendisi.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    733,9 KB · Görüntüleme: 45
  • ghjghj.png
    ghjghj.png
    722 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
TRİXX uygulamasını kurup kartının fanlarını TEST CHECK kısmından kontrol etmelisin. Sorunun kart ile alakalı olduğunu sanmıyorum ama dene bakalım. NİTRO+ 5700 XT var bende boşta 40-45 derece civarı görüyorum. Kartın soğumasından yana korkum yok yüke bindirdiğim 3 fan gerçekten çok iyi soğutuyor. Kasam da üstte 2 fan ve arka da 1 fan çıkış sağlıyor. Hava girişi yapan fan yok.

Hocam bende de aynı kart var. Daha yeni topladım sistemi karşılaştırmak için şikayetlerini yazarsan kıyaslama yapabilirim.

Ama zaten fanlar bostayken çalışmıyor . Acaba o senle sıcaklık yüksek geliyor olabolilirmi

Geri
Yukarı