RX 5700XT Gaming X kartın performansı gayet iyi

Bu konuyu açmamın sebebi MSI hediye programı.
Arkadaşlar kart kesinlikle güzel. OCCT ve AIDA64 testine 65, FurMark testinde 68 gördü Max. Oyun içinde de 63° civarında geziyor. 5700XT tam olarak 2K 60 FPS kartı. AC: Odyssey ve RDR2 testinde 2K 60FPS sabit oynayabildim. Nadiren FPS düşüşleri dışında hiçbir sorun yok. AMD driverları artık düzgün zaten. Kartın performansı çok iyidir.

Son düzenleme:
RTX 3000 serisi tanıtılmadan evvel alınabilecek en güzel kartlardan bir tanesiydi. RTX 3070 varken RX 5700XT ye kimsenin yöneleceğini sanmıyorum ciddi bir indirim gelmezse. RTX 3070 biraz daha pahalı olacaktır ama aradaki performans farkı için biraz daha birikim yapmaya değer.

Evet hala güzel bir kart ama şu andan itibaren tercih edilmemeli bence.

RTX 3000 serisi tanıtılmadan evvel alınabilecek en güzel kartlardan bir tanesiydi. RTX 3070 varken RX 5700XT ye kimsenin yöneleceğini sanmıyorum ciddi bir indirim gelmezse. RTX 3070 biraz daha pahalı olacaktır ama aradaki performans farkı için biraz daha birikim yapmaya değer.

6000-6500 civarında gelir iyi soğutmalı modeller nasıl biraz daha pahalı oluyor. 2K için yine en iyi tercihler arasında. Arkadaşın konuya geleceksek iyi sallamış boş bir konu.

Bu konuyu açmamın sebebi MSI hediye programı.
Arkadaşlar kart kesinlikle güzel. OCCT ve AIDA64 testine 65, FurMark testinde 18 gördü Max. Oyun içinde de 63° civarında geziyor. 5700XT tam olarak 2K 60 FPS kartı. AC: Odyssey ve RDR2 testinde 2K 60FPS sabit oynayabildim. Nadiren FPS düşüşleri dışında hiçbir sorun yok. AMD driverları artık düzgün zaten. Kartın performansı çok iyidir.
MSI artık foruma kart hakkında konu açana hediye mi veriyor ? Gerçi kart hakkında aldığı yere yorum yazanlara Steam kodu veren bir firma olduğu için çok şaşırmadım 😅

RTX 3000 serisi tanıtılmadan evvel alınabilecek en güzel kartlardan bir tanesiydi. RTX 3070 varken RX 5700XT'ye kimsenin yöneleceğini sanmıyorum ciddi bir indirim gelmezse. RTX 3070 biraz daha pahalı olacaktır ama aradaki performans farkı için biraz daha birikim yapmaya değer.

Indirimde 3200 ₺'ye 5700 XT Pulse almıştım. Kötü mü yapmışım? (Yaklaşık 2 ay önce)

Geri
Yukarı