RX 5700XT ile Ryzen 5 3500X darboğaz

İşbara Alp

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, başlıkta da gördüğünüz gibi RX 5700 XT ve Ryzen 5 3500X ile bir sistem almak istiyorum. Size sorum bu iki parça yüzünden sistem darboğaz yapar mı?
Daha üst seviye işlemci önerecek arkadaşlara peşinen söyleyeyim bütçem el vermiyor. Gönül isterdi ki 3600 ve 3600X takayım lakin maalesef mümkün değil arada 1000 TL'den fazla fark var. Kullandığım monitör de 1080P çözünürlük destekliyor. Sorumu cevaplarsanız sevinirim.
Not: RDR 2, GTA 5, Doom ve Witcher gibi oyunları oynamayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar, başlıkta da gördüğünüz gibi RX 5700 XT ve Ryzen 5 3500X ile bir sistem almak istiyorum. Size sorum bu iki parça yüzünden sistem darboğaz yapar mı?
Daha üst seviye işlemci önerecek arkadaşlara peşinen söyleyeyim bütçem el vermiyor. Gönül isterdi ki 3600 ve 3600X takayım lakin maalesef mümkün değil arada 1000 TL'den fazla fark var. Kullandığım monitör de 1080P çözünürlük destekliyor. Sorumu cevaplarsanız sevinirim.
Hocam hepsini Ultra ayarlarda oynatacak sisteminiz var,Ultra'da açın tüm oyunları Darboğaz olacağını düşünmüyorum olsa bile çok az olacaktır 60fps üstü rahat rahat oynarsınız hepsini.

Ekran kartını 5600XT'ye düşürüp işlemciyi 10400F yapabilirsin.

1080p ayarında yapar bence. RX 5700 XT hiç alınmaz bu dönemlerde. RTX 3060 Ti veya çıkmasını bekleyerek 3060 alınmalı. 3070 alınır mı bilmiyorum. Bu sefer de bütçeniz kalmıyor sanırım. En iyisi RTX 3060 ile i5 10400F sistem.
Hocam arkadaş Darboğaz olur mu demiş,Siz arkadaşa sistem önermişsiniz ne alaka anlamadım.

Hocam arkadaş darboğaz olur mu demiş, siz arkadaşa sistem önermişsiniz ne alaka anlamadım.

Darboğaz olacağını belirtmiş olmaması için yapması gerekeni belirtmiş.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı