Çözüldü RX 5700XT sistemde ekrana hiçbir şekilde görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Underwood

Centipat
Merhaba arkadaşlar,

Daha önce şu konuyu açmıştım:

Bugün HDMI kablosu aldım ve TV'ye taktığımda hala görüntü alamıyorum. Bunun dışında TeamViewer ile eskiden kasaya bağlanabiliyordum (burada ekran kartını görebiliyordum ancak monitörü göremiyordum bağlı olarak) ancak BIOS pilini çıkarttıktan sonra bağlanamıyorum. Görüntü gelmediği için BIOS ayarını yapamıyorum. Ekran kartlı ve kartsız denedim her iki şekilde de olmadı. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba arkadaşlar, uzun bir süre sonra konuyu yukarı çıkartıp problemimi nasıl çözdüğümü söylemek istiyorum daha sonra belki başkaları da yararlanır diye.

Uzun bir süre sonra bilgisayarımı servise götürmeye zamanım oldu ve 15 dk içinde hallettiler. Sorun statik elektrikmiş. Statik elektriği boşalttılar ve akım korumalı priz kullanmamı önerdiler. Umarım aynı sorunu olan biri görüp, yararlanır.
Öncelikle bunun için işlemcinizin bunu desteklemesi gerekiyor. Yani Intel'in HD Graphics dahili ekran kartı ya da AMD'nin APU işlemcilerinden birisi olmalı. İşlemciniz nedir? Eğer işlemciniz destekliyor da ekran gelmiyorsa başka bir sorun olabilir. Esasında başka bir ekran kartı takıp deneyebilirsiniz dediğimde bunu kastetmiştim. O da çalışmazsa sistemden şüphelenilebilir.
AMD Ryzen 5 3500X işlemcim ne yazık ki takacak başka ekran kartı yok elimde bu yüzden deneyemiyorum. Garanti süreci biraz ağrılı olduğu için eğer sıkıntı evde düzeltilebilecek bir sıkıntı ise evde düzeltmek istiyorum.

AMD Ryzen 5 3500X işlemcim ne yazık ki takacak başka ekran kartı yok elimde bu yüzden deneyemiyorum. Garanti süreci biraz ağrılı olduğu için eğer sıkıntı evde düzeltilebilecek bir sıkıntı ise evde düzeltmek istiyorum.
Bir bilgisayarcıya götürüp denemesini sağlayabilirsiniz. Ellerinde çok fazla boşta ekran kartı oluyor.

Merhaba arkadaşlar, uzun bir süre sonra konuyu yukarı çıkartıp problemimi nasıl çözdüğümü söylemek istiyorum daha sonra belki başkaları da yararlanır diye.

Uzun bir süre sonra bilgisayarımı servise götürmeye zamanım oldu ve 15 dk içinde hallettiler. Sorun statik elektrikmiş. Statik elektriği boşalttılar ve akım korumalı priz kullanmamı önerdiler. Umarım aynı sorunu olan biri görüp, yararlanır.

Çözüm

Geri
Yukarı