RX 5700XT sürücü sorunları devam ediyor mu?

Dün RX 5700 XT sipariş ettim. Hayatımda ilk defa AMD ekran kartı kullanacağım. Bir ara sürücü sorunları vardı, son güncelleme ile düzeldi deniyor. Doğru mu bu? Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi marka ve modeli aldınız? Hayırlı olsun.
Arada hâlâ sürücü sorunu ve ısınmadan dem vuranlar var.
MSI RX 5700 XT gamingx kullanıyorum. Sorunsuz. Aldığım günden beri sorun yaşamadım.

5700 XT Nitro+ 20.2.2 yani son sürücüdeyim. Tek sorun boştayken kart frekansının 790MHz’in altına düşmemesi. Bu da sorun değil gerçi, kartın ısınmasına veya daha fazla güç çekmesine sebep olmuyor.

Gaming x icin konuşursam son sürücüde saat hızı sıkıntısı var yukarıdaki söylendiği gibi ve sürücüden bağımsız garip bir şekilde boşta 60 derece ve fan 70 üstünde devreye giriyor. Elle müdahale yapıcam yakında böyle olmaz. Keşke rx 5700xt almadan konuşabilseydik tavsiye etmezdim.

Gaming x icin konuşursam son sürücüde saat hızı sıkıntısı var yukarıdaki söylendiği gibi ve sürücüden bağımsız garip bir şekilde boşta 60 derece ve fan 70 üstünde devreye giriyor. Elle müdahale yapıcam yakında böyle olmaz. Keşke rx 5700xt almadan konuşabilseydik tavsiye etmezdim.
GamingX kullanıyorum. Son sürücü yüklü bugüne kadar çıkar çıkmaz sürücüleri yükledim. DDU bile kullanmadım. Boşta 60 dereceyi hiç görmedim. Yeni çektim şu anda boşta. Oyunlarda 50-60 arası yükte. Soğutma sisteminizde sıkıntı yoksa servise gönderin isterseniz.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-03-13 013735.png
    Ek Açıklama 2020-03-13 013735.png
    115,5 KB · Görüntüleme: 90
GamingX kullanıyorum. Son sürücü yüklü bugüne kadar çıkar çıkmaz sürücüleri yükledim. DDU bile kullanmadım. Boşta 60 dereceyi hiç görmedim. Yeni çektim şu anda boşta. Oyunlarda 50-60 arası yükte. Soğutma sisteminizde sıkıntı yoksa servise gönderin isterseniz.
Arkadaşın bellek hızın tam frekansında çalıştığı için öyle. Nedense bazı kullancılarda 144hz ve üstü monitörlerde belleklerin tam frekansında çalışma sorunu var. Bu yüzden kart boştayken gereksiz yere ısınıyor. Bende yok bu sorun, sizde de yok. Sanırım monitörle alakalı.

Hangi marka ve modeli aldınız? Hayırlı olsun.
Arada hâlâ sürücü sorunu ve ısınmadan dem vuranlar var.
MSI RX 5700 XT gamingx kullanıyorum. Sorunsuz. Aldığım günden beri sorun yaşamadım.

Gigabyte Gaming OC.
Arkadaşın bellek hızın tam frekansında çalıştığı için öyle. Nedense bazı kullancılarda 144Hz ve üstü monitörlerde belleklerin tam frekansında çalışma sorunu var. Bu yüzden kart boştayken gereksiz yere ısınıyor. Bende yok bu sorun, sizde de yok. Sanırım monitörle alakalı.

144Hz monitör kullanıyorum aynı sorun bende de mi olacak.

Geri
Yukarı