RX 5700XT sürücü sorunları devam ediyor mu?

Kasa soğutmanızdan ve nerede olduğundan bahseder misiniz? (Kaç fan var nasıl konumlandırılmış haldeler)

Aldığınız kart 3 fanlı modelmi söylerseniz sevinirim.

Kasa masamda Cooler Master MB511 kasası çok iyi bir kasa ama ekran kartı aşırı fazla ısınıyor 90 dereceleri gördüm.
MSI Afterburner değerleri paylaşır mısın? Kasa havalandırması olmadan kart kendini yine soğutur.

Fanı %100'e almama rağmen 80 dereceleri görüyor strees testinde.
Sistem özellikleri nedir? Bunun için ayrı bir konu açıp beni etiketlerseniz daha iyi olur. Burada karışabilir konu farklı ne de olsa.

Ryzen 5 3600 16 GB RAM MSI B450M Mortar anakart.
3 Fanlı Gaming OC'ların soğutma performansı beni etkiledi açıkçası, problem yaşayan görmedim.

Hiç beklemiyordun çok şaşırdım çok fazla ısınıyor.
BIOS sürümü böyle gözüküyor bir ilgisi var mıdır?
Boşta bile yüksek MHz'de çalışıyor bu da boşta 56 derece olmasını sağlıyor ne yapacağım ya kart sorunlu mu?

Dosya Ekleri

• ghjghj.png
    ghjghj.png
    722 KB · Görüntüleme: 60
  • llll.png
    llll.png
    184,8 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Kasa masamda Cooler Master MB511 kasası çok iyi bir kasa ama ekran kartı aşırı fazla ısınıyor 90 dereceleri gördüm.

Fanı %100'e almama rağmen 80 dereceleri görüyor strees testinde.

Ryzen 5 3600 16 GB RAM MSI B450M Mortar anakart.

Hiç beklemiyordun çok şaşırdım çok fazla ısınıyor.
BIOS sürümü böyle gözüküyor bir ilgisi var mıdır?
Boşta bile yüksek MHz'de çalışıyor bu da boşta 56 derece olmasını sağlıyor ne yapacağım ya kart sorunlu mu?
Fanın %100’de çalışmasına rağmen 80 derece çok garip. Kasan da havadar. Fan ayarlarından emin misin? Sistemin bütün güncellemelerini yaptın mı?

O zaman şundan dolayımı GPU MCLK hep aynı değerlerde bazen artıyor ama bundansa hdmi ile 120 hz bağlantı falan yapmaya çalışayım. Bu arada sıcaklık ayarını elle yapmak zorunda kaldım. Çünkü 61 derece sabitleniyordu.
HDMI ile 120hz bağlantı nasıl alınıyor? mesela benim monitörüm 60hz ama hdmı ile 120hz alabilir miyim=?

Güncellemeleri yaptım hatta temiz format bile attım fandan eminim gürültü çok fazla oluyor anlam veremedim.

Kartı iademi ettiniz. Bende aynı modeli almayı düşünüyorum birkaç gün içerisinde tavsiye eder misin sıcaklık düzeldi mi bende aynı kasadan sipariş verdim PUBG tarzı oyunlarda kaç derece şu an uzun kullanımda.

Geri
Yukarı