RX 5700XT yükte 60 derece olması normal mi?

harun bey

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yakın zamanda 3 fanlı 5700 XT aldım. Boşta iken 50 derecelerde çalışıyor biraz şaşırdım bir sıkıntı teşkil eder mi? Kasam çok kötü kapağı açık hava sirkilasyonu iyi olduğunu düşünmüyorum fakat boşta 50 derece oyun girdiğimde World of Tanks gibi 54 55 derece oluyor. Bazen 60 bazen 49 düşüyor.

1716583331820.png

Merhaba yakın zamanda 3 fanlı 5700 XT aldım. Boşta iken 50 derecelerde çalışıyor biraz şaşırdım bir sıkıntı teşkil eder mi? Kasam çok kötü kapağı açık hava sirkilasyonu iyi olduğunu düşünmüyorum fakat boşta 50 derece oyun girdiğimde World of Tanks gibi 54 55 derece oluyor. Bazen 60 bazen 49 düşüyor.
Bilgisayar bileşenlerinin belli bir sıcaklığın altında yada üstünde çalışması iyi değil kendini ayarlıyordur gayet normal sıcaklıklar.

Önemli olan yükteki değerler zaten 60 normal. Adrenalin ayarlarından kaynaklı boşta yüksek performansta çalışıyor olabilir.

Eki Görüntüle 2203802

Kasa kötü olduğundan içindeki sıcak havayı dışarı veremiyordur o yüzden boşta 50 dereceler normal sayılır.

Eki Görüntüle 2203802

Hocam PC boştayken ekran kartınızın fanları çalışmıyor. Yani siz YouTube ve Chrome gibi uygularda takılırken fanlarınız dönmez. Ve aldığınız sıcaklık çok normal. Max derece de 80'lere kadar yolu var. Zaten ısınan bir kart diye biliyorum. Ama hava sirkulasyonunu sağlayın kasanın kapağını vs açık tutumak iyi değil.

Geri
Yukarı