RX 5700XT'nin yük altında 80 derece normal midir?

Makaleler
80
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Profil Kapağı
1525088093
Sapphire Pulse RX 5700 XT modelini kullanıyorum. Furmark testinde 1920x1080 çözünürlüğü testinde 135-140 FPS alıyor sıcaklık ortalama 80-81 derecede seyir ediyor. Kasada 5 adet fan var. 2 tane de zaten ekran kartının üstünde var. Bu durum normal midir?

RX 5700 XT çok ısınan bir model diye duymuştum ama o sorun çözülmüştür bence
Ama çözülmemişse hayır değil

Sapphire Pulse RX 5700 XT modelini kullanıyorum. Furmark testinde 1920x1080 çözünürlüğü testinde 135-140 FPS alıyor sıcaklık ortalama 80-81 derecede seyir ediyor. Kasada 5 adet fan var. 2 tane de zaten ekran kartının üstünde var. Bu durum normal midir?
Aşırı yük altında normal, fazla güç gerektirmeyen LOL, Cs Go gibi oyunlarda sıcaklığı kontrol eder misin o oyunlarda da o derecelere ulaşıyorsa sıkıntı vardır.

Sapphire'ın 5700 XT'de modelinde ancak bu kadar soğutabilir sıcaklıklar normal. Daha iyi bir soğutma için Rog strix modeli tercih edilebilirdi.

Oyunlarda ortalama 76 derece oluyor. Furmark tam yük bindiriyor ve 80-81 derece seyir ediyor.
Sapphire'ın 5700 XT'de modelinde ancak bu kadar soğutabilir sıcaklıklar normal. Daha iyi bir soğutma için Rog strix modeli tercih edilebilirdi.
Hocam ROG Strix modeli hem daha pahalı hem de zor bulunuyor.

Oyunlarda ortalama 76 derece oluyor. Furmark tam yük bindiriyor ve 80-81 derece seyir ediyor.
5700 XT ve 5700 piyasaya çıktığı günlerde ısı sorunu yaşamak istemiyorsanız özel soğutmalı modelleri seçmeniz gerektiğini herkez dillendirdi. Recep Baltaş'da Sapphire'i önermiyor.

Fan ayarlari otomatikse normal cunku 60 derecede fanlar devreye girip aktif sogutmaya basliyor. Ama kendi fan ayariniz varsa tekrar gozden gecirmenizi oneririm ki o karti ben 55-65 derece civarlarinda gezdigini biliyorum fan hizina gore.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı