RX 580 %100 çalışmıyor

emre demirkaynak

Hectopat
Herkese iyi günler. RX 580 4 GB ekran kartım var. İşlemcim i7-3770'i overclocklu olarak 4.1 GHz'de kullanıyorum. (Kapatsam da overclocku sorun devam ediyor bu arada). 16 GB RAM bellek var. Bilgisayar oyunda ve AIDA64 yazılımı ile tam yüklemede ekran kartını 100 olarak yüklemiyor. 100-80-60 hatta 40'a kadar dalgalanma yaşanıyor sürekli olarak. Oyunda kasıntı olmuyor ama arada FPS düşmesi olabiliyor. Darboğaz olma ihtimali yoktur. Çünkü aynı sistemle daha önce defalarca oyun oynamıştım ve teste tabii tutmuştum. 100 olarak sürekli yüklüyordu. Son bir ayda oldu bu durum. Sistemi formatlayıp bir dünya oyun ve programı tekrar kurmak istemiyorum. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını beklemekteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi günler. RX 580 4 GB ekran kartım var. İşlemcim i7-3770'i overclocklu olarak 4.1 GHz'de kullanıyorum. (kapatsam da overclocku sorun devam ediyor bu arada). 16 GB RAM bellek var. Bilgisayar oyunda ve AIDA64 yazılımı ile tam yüklemede ekran kartını 100 olarak yüklemiyor. 100-80-60 hatta 40'a kadar dalgalanma yaşanıyor sürekli olarak. Oyunda kasıntı olmuyor ama arada FPS düşmesi olabiliyor. Darboğaz olma ihtimali yoktur. Çünkü aynı sistemle daha önce defalarca oyun oynamıştım ve teste tabii tutmuştum. 100 olarak sürekli yüklüyordu. Son bir ayda oldu bu durum. Sistemi formatlayıp bir dünya oyun ve programı tekrar kurmak istemiyorum. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını beklemekteyim.

DDU ile driver kaldırıp WHQL sürümünü kurun.

Herkese iyi günler. RX 580 4 GB ekran kartım var. İşlemcim i7-3770'i overclocklu olarak 4.1 GHz'de kullanıyorum. (Kapatsam da overclocku sorun devam ediyor bu arada). 16 GB RAM bellek var. Bilgisayar oyunda ve AIDA64 yazılımı ile tam yüklemede ekran kartını 100 olarak yüklemiyor. 100-80-60 hatta 40'a kadar dalgalanma yaşanıyor sürekli olarak. Oyunda kasıntı olmuyor ama arada FPS düşmesi olabiliyor. Darboğaz olma ihtimali yoktur. Çünkü aynı sistemle daha önce defalarca oyun oynamıştım ve teste tabii tutmuştum. 100 olarak sürekli yüklüyordu. Son bir ayda oldu bu durum. Sistemi formatlayıp bir dünya oyun ve programı tekrar kurmak istemiyorum. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını beklemekteyim.
BIOS güncellemesi ve chipset güncellemesi yapmayı deneyin. Ardından, DDU ile ekran kartı ve monitör sürücülerinizi kaldırarak WHQL (Recommended) olan bir sürüm kurunuz. Windows güncellemelerini de yapınız.

BIOS güncellemesi ve chipset güncellemesi yapmayı deneyin. Ardından, DDU ile ekran kartı ve monitör sürücülerinizi kaldırarak WHQL (Recommended) olan bir sürüm kurunuz. Windows güncellemelerini de yapınız.
Maalesef bu yöntemleri denedim.BIOS güncel.Windows güncel ve ekran kartı sürücülerini kaldırıp farklı sürümler denediysem de nafile durum aynı.
Driverınızı hiç güncellediniz mi?
Sistemi komple güncelledim bu sorundan sonra durum değişmedi.
DDU ile driver kaldırıp WHQL sürümünü kurun.
Kurulu olan WHQL sürümdü fakat yine de kaldırıp farklı sürümler denedim.Sonuç yine hüsran.
Sanırım temiz kurulum yapmak zorundayım.Kestirmeden bu sorunu halledemeyeceğiz sanırım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı