RX 580 4 GB alınır mı?

@zValiant Elindeki PSU ve işlemci nedir? Bunları da söyler misin? RX 580'in güç tüketimi yüksek, dandik ve yetersiz PSU ile zor beslersin. Öte yandan işlemci de darboğaz olmaması adına önemli.
400W FSP marka bir güç kaynağı mevcut, ucu ucuna besler diye düşünüyorum. İşlemcim i3-4130 darboğaz yapacak biliyorum fakat ileride işlemciyi yükseltmeyi düşündüğüm için bütçe dahilinde alabildiğim en iyi kartı almak istiyorum.

Zamanında miningsiz, garntisi bile devam eden pırıl pırıl RX580 8GB kulalnırken bile saçma sapan stabilite sorunları ile karşılaşıyodum. En basitinden Firefox ta video izlerken bir anda pc kilitleniyordu, oyunlar kafasına göre kapanıyordu falan. Hiçbir zaman en güncel sürücüyü kullanamıyordum hep eski bir sürücü kullanıyordum daha sorunsız olduğu için. Kısacası AMD ekran akrtı pişmanlıktır, alınmaz.

Bu bütçede önerdiğiniz başka ekran kartı var mıdır?

RX 480'e yeter diye düşünüyorum PSU.
RX 570'de bir sıkıntı yaratır mı? RX 480 ile aynı TDP değerine sahip.
Güç olarak bir tık gerisinde fakat hem fiyat olarak hem de daha yeni bir nesil olması yönünden daha uygun.

1710741792427.png
Güç kaynağı bu şekilde, 12V kanalından kaç Watt veriyor ya yazmamışlar ya da ben göremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı