RX 580 4 GB FSR ile 4K kaldırır mı?

Furkan Soysal

Kilopat
Daha fazla  
Her oyunda FSR kullanmak için lossless scaling programını kullanmayı düşünüyorum. Kendi kullandığım monitör 1080p 75 Hz 4ms IPS panele sahip. Yanına alacağım ViewSonic VX2475SMhl-4K 24 inç 4K 60Hz PLS panele sahip monitör var. 2. ekran olarak dizi, film ve FSR ile oyun oynamayı düşünüyorum. Grafik olarak Ultra veya optimize ayar takıntım var, gerekirse 1080p to 4K yaparım eğer 1080p olan ana monitörden daha iyi gösterecek ise. Oyunlarda medium-high arası oynamam yeterli 30-40 FPS rekabetçi oyunlar dışında beni tatmin ediyor. RX 580 4 GB FSR ile 4K kaldırır mı? Elimde RX 570 4 GB var ama OC ile RX 580 performansına ayarladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
1080p yüksek ayarlar, 4K düşük grafiklere göre daha iyi bir görüntü sunar. 4K oynasanızda akıcı bir oyun deneyimi alamazsınız.

En mantıklısı masaüstünde 4K kullanıp, oyunlarda 1080p kullanman olur.

FSR ile o performans kaybını kapatamaz mıyım? 2K to 4K veya 1080p to 4K şeklinde FSR performance ve kalite ayarlarında kullandığım zaman 1080p olan monitörümden iyi bir görüntü sunar mı?

FSR ile o performans kaybını kapatamaz mıyım? 2K to 4K veya 1080p to 4K şeklinde FSR performance ve kalite ayarlarında kullandığım zaman 1080p olan monitörümden iyi bir görüntü sunar mı?
Daha iyi bir görüntü verir mi bilemiyorum, deneyebilirsin bence.

4K için en başta VRAM miktarın yetmez. Eski oyunları 4K oynayabilirsin ama yenilerde FSR de açsan, ne yaparsan yap oyun kasar. Ben RX 570 8 GB ile 1080p Ultrada 30 FPS alıyorum zaten. Hatta Cyberpunk oynarken 25 FPS.

4K için en başta VRAM miktarın yetmez. Eski oyunları 4K oynayabilirsin ama yenilerde FSR de açsan, ne yaparsan yap oyun kasar. Ben RX 570 8 GB ile 1080p Ultra'da 30 FPS alıyorum zaten. Hatta Cyberpunk oynarken 25 FPS.

Hocam şu anda bile Forza Horizon 5 oynarken VRAM sürekli sınırda. Şu anlık ETS 2, LoL, Mafia 2 defnitive ve FSR ile RDR2 oynamayı düşünüyorum, tabii VRAM yeterse. 1 yıla RTX 2060 seviyesi bir karta geçmeyi düşünüyorum en azından 2K-4K 30-60 FPS verebilen bir kart. 2. monitörü çok uygun bir fiyata düşürdüm ve en azından satana kadar kullanmak istiyorum ama ekran kartım yetmiyor gibi. Elime geçtiğinde FSR 2.0 ile gof oynamayı denemeyi düşünüyorum eğer olumlu veya olumsuz bir sonuç alırsam buraya eklerim. Yardımlarınız ve fikirleriniz için teşekkürler iyi sosyaller.
@Conscious @517066

Yeni konular

Geri
Yukarı