RX 580 4GB vs RX 480 8GB

SaL1K

Kilopat
Daha fazla  
Birini seçmek zorundayız, hangisi mantıklı? Fiyat aynı varsayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 580 bir tık daha iyi. 8 GB'e takılmayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O zaman RX 580 4GB mi alinmali ? 1080P için 4GB yeterlimi ? BF V ve bu tarz oyunlar ultrada oynanacak

Ben olsam rx 580 seçerdim sonuçta daha yeni bir kart ayrıca ne kadar doğru bilmiyorum ama bir yazıda ekran kartlarının çok yoğun çalışmada bile maximum 3 gigabyteını kullanıyormuş.
Vram kullanımı çalıştırılan programın nasıl bir texture kütüphanesi olduğuna bağlı olarak değişir texture modlu bir skyrim veyahut fallout 4 4GB ve üzeri vram tüketebilir özellikle dx11 kütüphanesinde. RX 580 i tercih ederdim lakin diğer parçaları da düşünmek gerkebilir. (daha az güç tüketimi için 480 derim ama)

Vram kullanımı çalıştırılan programın nasıl bir texture kütüphanesi olduğuna bağlı olarak değişir texture modlu bir skyrim veyahut fallout 4 4GB ve üzeri vram tüketebilir özellikle dx11 kütüphanesinde. RX 580 i tercih ederdim lakin diğer parçaları da düşünmek gerkebilir. (daha az güç tüketimi için 480 derim ama)
Güç kaynağımız 550W kaliteli.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı