RX 580 8 GB OC vs ASUS 1650 Super

BF1 5 yaşına gelmiş pek de yüksek gereksinim istemeyen bir oyun. Daha çok AC Odyssey tarzı AAA oyunlara bakarsak en yüksek ayarlarda 4 GB VRAM az. Gelecek nesil kartlarda kolay kolay 4 GB göreceğimizi düşünmüyorum artık giriş seviyesi dahi olsa. Ancak 1650 Super yerine seçilecek alternatifler GTX 1660/1660S/5500 XT 8 GB olabilir 6GB ve üzeri VRAM sahibi oldukları için. RX 580 3,5 yaşında RX 590 ise sorunlu ve abartı güç tüketimli bir kart. İkinci el almayacaksan eski kartlara bulaşmana gerek yok.

Gerek mimarileri, gerek güç tüketimleri ve performansları açısından sıfır kartlarda Turing+, RDNA+ kartlardan şaşma.

BF1 5 yaşına gelmiş pek de yüksek gereksinim istemeyen bir oyun. Daha çok AC Odyssey tarzı AAA oyunlara bakarsak en yüksek ayarlarda 4 GB VRAM az. Gelecek nesil kartlarda kolay kolay 4 GB göreceğimizi düşünmüyorum artık giriş seviyesi dahi olsa. Ancak 1650 Super yerine seçilecek alternatifler GTX 1660/1660S/5500 XT 8 GB olabilir 6GB ve üzeri VRAM sahibi oldukları için. RX 580 3,5 yaşında RX 590 ise sorunlu ve abartı güç tüketimli bir kart. İkinci el almayacaksan eski kartlara bulaşmana gerek yok.
Yani 1650 Super diyorsunuz değil mi?

Opengl problemi nedir?
Malesef ki AMD'nin kendi opengl driverları berbat durumda bu yüzden opengl kullanan programlarda performansı acınacak derecede düşük.(İş programlarında opengl kullanılıyor mu bilmiyorum.)
Eğer sıradan bir kullanıcıysan amacın sadece oyun oynamaksa seni etkileyen bir şey olmayacak çünkü günümüzdeki hiç bir oyun opengl kullanmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı