RX 580 8 GB ve R5 3600X darboğaz yapar mı?

camkiranz

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
İşlemcimi yükselteceğim ve R5 3600X düşünüyorum. Ekran kartı olarak RX580 8 GB var. Darboğaz yapar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok memnunum intel takıntım vardı amd'ye şans verdim ve bir daha intele dönmem asla. Oyunlarda intel %60 derecelerinde kullanım görüyorken i5 (9.Nesil) modelinden bahsediyorum Ryzen 5 3600 %40 derecesinde takılıyor. düşün yani 5700'ü bile %40 derecesinde götürüyor. Tam bir fiyat performans ürünü diyebilirim. Fakat soğutma açısından biraz daha bütçen var ise 3700x öneririm. 3700x ile gelen fan çok daha kaliteli render filan alıyorsan daha iyi olur senin için.
@camkiranz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodan aradaki farkı görebilirsin. ve senin ekran kartının en üst modellerinden birini bir alt model işlemcinin nasıl beslediğini de inceleyebilirsin :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı