RX 580 abartısı

Daha fazla  
İlginç bir başlık attığımın farkındayım fakat forumda sıklıkla "RX580 ekran kartlı 15k sistem alınır mı? RX 580 10k ya alınır mı? " gibi konular görmeye başladım. Her ne kadar fiyat olarak uçuk olsa da malum yükseliş öncesi 1500 TL civarı satılan eski bir kart sonuçta. Kazım yapmayacak ve sadece oyun amaçlı PC kullanmak isteyenler için farklı alternatifler varken neden bu kadar yükseltilmiş anlamış değilim. Fikirlerinizi merak ediyorum bu konuda.

İlginç bir başlık attığımın farkındayım fakat forumda sıklıkla "RX580 ekran kartlı 15k sistem alınır mı? RX 580 10k ya alınır mı? " gibi konular görmeye başladım. Her ne kadar fiyat olarak uçuk olsa da malum yükseliş öncesi 1500 TL civarı satılan eski bir kart sonuçta. Kazım yapmayacak ve sadece oyun amaçlı PC kullanmak isteyenler için farklı alternatifler varken neden bu kadar yükseltilmiş anlamış değilim. Fikirlerinizi merak ediyorum bu konuda.
Satın almak isteyenler mining yapmak için olmasın? Ayrıca miningten dolayı genel olarak ekran kartların fiyatları artmış olabilir mi?

Bunu soran kişiler oyuncu bilgisayarı istediği için soruyor. Mining için performanslı olduğunu biliyoruz fakat oyuncular için neden vazgeçilmez gibi lanse ediliyor orasını anlamıyorum.

Konuyu anlamadın sanıyorum. Piyasada kartlar neden arttı demiyorum. 1660 Super 10k gibi bir fiyata bulunurken neden illa RX580 soruluyor, gündeme geliyor? Özellikle oyuncu bilgisayarı isteyen insanlar için.

Konuyu anlamadın sanıyorum. Piyasada kartlar neden arttı demiyorum. 1660 Super 10k gibi bir fiyata bulunurken neden illa RX580 soruluyor, gündeme geliyor? Özellikle oyuncu bilgisayarı isteyen insanlar için.

Genelde miningciler zamanında bu kartlardan kurtulmaya çalıştı oyunculara sattı çoğusu. O yüzden bu kadar çok RX 580 konusundan söz ediliyor.

2020 ortasına kadar epey fiyat performans bir karttı, özellikle ikinci el tarafında. Artık tercih sebebi mining sadece. Neyin fiyatı artmadı ki onun fiyatı sabit kalsın? 8k ya koyuyorsun alıcısı da çıkıyor hala. Ha oyun oynayacak kişi 1650 Super, 1660 gibi kartlara yönelmeli bence, o ayrı.

Geri
Yukarı