Çözüldü RX 580 Armor ısınma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alperkrt17

Hectopat
Dostlar selam. RX 580 8 GB Armor ekran kartına sahibim. 1.5 yıldır macun yenilenmediği için çok ısınıyor. Fanları %100'lesem bile yine de 74-75 dereceyi görüyorum sinematikte, 80'e çıkıyor. Ben de San Andreas, LoL falan oynuyorum ama canım Witcher 3, Skyrim modlu, Dying Light gibi AAA oyunları oynamak istiyorum. Evde macun yenilersem elimde kalır. Undervolt yapınca FPS düşüyor. Fan ayarı zaten yapılı. FPS sabitliyorum. Yine ısınıyor yine ısınıyor. Bir fikri olan var mı? Kasanın yan panelini açmak geldi aklıma ama kötü şeyler yazılmış sirkülasyonu bozuyor diye. Ama benim kasada zaten üstte fan yok, mesh panel yok, full plastik. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yanını aç. Ekran kartı havasızlıktan boğuluyor büyük ihtimal.

Size bir şey sormak istiyorum. 1600 RPM ile 62 derecede çalıştırıyorum oyunu. 1600 RPM çok mu fazla? Manuel fan ayarlarımı kullanıyorum. Yavaşlatmalı mıyım?

RX 570.

1600 RPM gayet ideal. Ayrıca 62 derece mükemmel bir sıcaklık. Sesten rahatsız olmuyorsanız gerçekten çok güzel. Benim 5700XT ara sıra 2400E kadar çıkıyor, rahatsız etmiyor ses olarak. Fan profiliniz ve sıcaklıklarınız gerçekten çok iyi.

1600 RPM gayet ideal. Ayrıca 62 derece mükemmel bir sıcaklık. Sesten rahatsız olmuyorsanız gerçekten çok güzel. Benim 5700XT ara sıra 2400E kadar çıkıyor, rahatsız etmiyor ses olarak. Fan profiliniz ve sıcaklıklarınız gerçekten çok iyi.
1609581389171.png

Kullanmak isteyen arkadaşlar kullanabilir. Fan profilim böyle.

@alperkrt17 Termal macun yenileyin fakat kendi başınıza değil. Bilgisayarcıya falan götürün. Aman ha başında durun.

Yeni konular

Geri
Yukarı