RX 580 Armor sıcaklık problemi

Furii66

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu yaz donanım arşivi V4 sistemi aldım ama ekran kartım aşırı şekilde ısınıyor. CS GO'da bile ekran kartı 75 derece, PUBG'de ise 80 derce, tüm ayarlarım düşük. Yazılım falan her şey en son sürüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuya gozatin. Duzelmezse kasa ici hava sirkulasyonu kotudur ya da kartinizda sorun olabliir.

Armor modellerinde genel olarak böyle bir sıkıntı var ama 80 derecede gerçekten fazlaymış. Kasa içi hava sürkülasyonunu gözden geçirin ve gerekirse undervolt uygulayın.

Aynı karta sahibim ve PUBG oynarken 60-65 dereceyi geçmiyor. DDU ile silip tekrar yüklemeyi dener misiniz? Bende de vardı ısınma sorunu bir ara ve bu şekilde çözdüm.

Anlıyorsanız termal macun değişim işine girebilirsiniz ama sorunun ondan kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Undervolt deneyin. WattMan ayarlarına dikkat edin kartın hayatını karartabilirsiniz. Kasa içi hava sirkülasyonunu kontrol edin. Yan kapağı çıkarıp tekrar dener misiniz? Ayrıca fan devirlerini arttırmayı deneyin.

Bende V4 aldım kasanın hava sirkülasyonu çok kötü kasanın yan kapağını çıkartıp kullanıyorum şu an 70 max 75 en yakın zamanda kasayı değiştirmeyi düşünüyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı