RX 580 BIOS ATI modda FurMark testinde kapanıyor

Naxos

Hectopat
Daha fazla  
Corsair VS650 (ilk seri) güç kaynağım ile GTX770 4 GB 2x8 pin 270 Watt GPU ile 1 saatten fazla FurMark 8xtexture 1080 çözünürlükte 1 saat süreden fazla test yaptım. Sonrasında RX580 8 GB Nitro + ile BIOS ATI'lı modda yapınca kapattı en fazla 180 Watt çekiyor normal olarak yaptığımda stabil çalışıyor. Sorunu nedir anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair VS650 (ilk seri) güç kaynağım ile GTX770 4 GB 2x8 pin 270 Watt GPU ile 1 saatten fazla FurMark 8xtexture 1080 çözünürlükte 1 saat süreden fazla test yaptım. Sonrasında RX580 8 GB Nitro + ile BIOS ATI'lı modda yapınca kapattı en fazla 180 Watt çekiyor normal olarak yaptığımda stabil çalışıyor. Sorunu nedir anlayamadım.
Aynı karttan bende de var. Miningden çıkmamı? Normalde 140-150 wattı geçmez. Eğer miningden çıkma ise bios modludur. Çift bioslu olduğunda bios switch ni diğer tarafa çekin bakın sorun duzelcek mı?. Benim ki öyle. Bir taraflı hala miningli düzeltmekle uğraşmadım.

Merhaba. Bahsettiğiniz mod nedir ? Sanıyorum ki malum site üzerinden kartınız için uygun bios indirip gerekli program aracılığı ile yüklediniz ? Ben de eski kart'ım için güncel bios yüklemiştim. Gpu clock gibi değerleri aynı olan, fakat bir süre sonra bilgisayarım hiç alakası olmayan zamanlarda reset atmaya başlamıştı. Daha sonra default bios'u tekrar yükledim ve sorunum çözülmüştü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı