RX 580 Çimenler piksel piksel ve flickering sorunu

alperkrt17

Hectopat
Oyunlarda çimenler daha doğrusu yeşillikler piksel piksel kare kare gözüküyor. Nesnelerin etrafında da sürekli bir kıpırdaşma oluyor. Gölgeler birbirine karışmış vaziyette. Sorunun videosunu bırakıyorum. Videoda daire içerisine aldığım yerlerde bu şeyler yaşanmakta. Sadece daire değil, en fazla o alanlarda olduğu için oraları şekil ile gösterdim. Denediğim çözümler; başka monitörde denedim. FXAA msa gibi ayarları açıp, kapatıp öyle denedim. FPS'i monitörümün Hz'ine sabitledim. Görsel keskinliğini %100 yaptım. VSR açtım. DDU ile Driver silip en yenisini kurdum. Parçalar;
RX 580 8 GB OC, Ryzen 5 1600, Thermaltake 500 +80 RGB PSU, Corsair Vengeance 3000 MHz CL16 8 GB RAM, MSI B450M PRO- M.2, Toshiba OCZ 480GB SSD.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba öncelikle. Sapphire rx 580 8gb ekran kartı aldım geçtiğimiz aylarda. Ve aynı sorun bendede mevcuttur. GTA da denedim ve diğer oyunlarda da denedim. Çimlerde, ağaçlarda ve gölgeler de bozulma biçimi aynıdır. sorunun çözümünü bende bulamadım. :(

@Alperkr siz sorunu çözebildiniz mi geçen zaman içerisinde ? Yada bir ilerleme kaydedebildiniz mi ?

Son düzenleme:
Merhaba öncelikle. Sapphire RX 580 8 GB ekran kartı aldım geçtiğimiz aylarda. Ve aynı sorun bende de mevcuttur. GTA'da denedim ve diğer oyunlarda da denedim. Çimlerde, ağaçlarda ve gölgeler de bozulma biçimi aynıdır. Sorunun çözümünü bende bulamadım. :(

@Alperkr siz sorunu çözebildiniz mi geçen zaman içerisinde? Ya da bir ilerleme kaydedebildiniz mi?
Bunun bir sorun olmadığını ve her kartta olduğunu gördüğüm için işin peşini bıraktım. Çok fazla GTA 5 gameplay videosu izledim inanın tüm arkadaşlar aynı sorunu yaşıyor. Çok kurcalamayın çok takılmadan oynayın geçin hocam.

Bunun bir sorun olmadığını ve her kartta olduğunu gördüğüm için işin peşini bıraktım. Çok fazla GTA 5 gameplay videosu izledim inanın tüm arkadaşlar aynı sorunu yaşıyor. Çok kurcalamayın çok takılmadan oynayın geçin hocam.
Anlıyorum. Cevabınız için teşekkürler bu arada.. Evet düşünmeyi bıraktım çünkü aldık artık kartı bu şekilde kullanmaya devam edeceğiz gibi görünüyor.

Hocam merhaba sizdede bu şekildemi? Videonuz silinmiş.
Oyunlarda çimenler daha doğrusu yeşillikler piksel piksel kare kare gözüküyor. Nesnelerin etrafında da sürekli bir kıpırdaşma oluyor. Gölgeler birbirine karışmış vaziyette. Sorunun videosunu bırakıyorum. Videoda daire içerisine aldığım yerlerde bu şeyler yaşanmakta. Sadece daire değil, en fazla o alanlarda olduğu için oraları şekil ile gösterdim. Denediğim çözümler; başka monitörde denedim. FXAA msa gibi ayarları açıp, kapatıp öyle denedim. FPS'i monitörümün Hz'ine sabitledim. Görsel keskinliğini %100 yaptım. VSR açtım. DDU ile Driver silip en yenisini kurdum. Parçalar;
RX 580 8 GB OC, Ryzen 5 1600, Thermaltake 500 +80 RGB PSU, Corsair Vengeance 3000 MHz CL16 8 GB RAM, MSI B450M PRO- M.2, Toshiba OCZ 480GB SSD.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-04-22 at 13.39.19.jpeg
    WhatsApp Image 2021-04-22 at 13.39.19.jpeg
    236,4 KB · Görüntüleme: 69

Yeni konular

Geri
Yukarı