RX 580 CS GO ve PUBG oynarken ekranın donması

MikailBKTS

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar masaüstü bilgisayarım var. CS GO ve PUBG oynarken ekran donup kalıyor. Görev yöneticisini açtığımda açılıyor ama herhangi bir işlem yapamıyorum. Görev çubuğunda sıkıntı olmuyor, çalışıyor ama ekranda herhangi bir işlem yapamıyorum. Birçok yol denedim olmadı. Tüm sürücülerim güncel. Bilgisayarımda yazılımsal ve donanımsal bir sorun görünmüyor. Nedeni ne olabilir? Çözümü bilen arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim.
  • İşlemci: i5 8400
  • Ekran Kartı: RX 580
  • RAM: 16 GB
  • Depolama: 240 GB SSD+1 TB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 580 için Windows güncellemesi gönderilmişti. Güncellemeyi yaptın mı?
Ayrıca tam yükleme ekranında ALT+TAB yaparsan bahsettiğin sorun yaşanıyor. Görev Yöneticisini açtıktan sonra da "T" harfine basıp DELETE yaptığın zaman oyunu sonlandıracaktır.
Evet o güncellemeyi de yaptım fakat sorun yine aynı.
Sistem okuma yazmayı unutmuş gibi, hard diskiniz ne durumda?
hard diskimi kontrol ediyorum şimdi bakalım bir sıkıntı çıkacak mı?

Bilgisayarınız oyunun ortasında kasıyorsa yapmanız gerekenlerin listesi
1. Görev yöneticisi'ni açın. Arka planda çalışan ve bilgisayarınızda performans düşüklüğüne sebep olacak uygulama,virüs, başlangıçta çalışan programlar vs. şeyler olmadığından emin olun.
2. Oyunu 4K çözünürlükte Ultra ayarlarda oynamıyor olduğunuzdan emin olun.
3. Bilgisayarınız arka planda Windows güncelleştirmelerini yüklemeye çalışıyorsa bu donmaya sebep olabilir, bunu kontrol edin. Böyle bir durum varsa güncelleştirmeleri kapatmayı deneyin.

Bilgisayarınız oyunun ortasında kasıyorsa yapmanız gerekenlerin listesi
1. Görev yöneticisi'ni açın. Arka planda çalışan ve bilgisayarınızda performans düşüklüğüne sebep olacak uygulama,virüs, başlangıçta çalışan programlar vs. şeyler olmadığından emin olun.
2. Oyunu 4K çözünürlükte Ultra ayarlarda oynamıyor olduğunuzdan emin olun.
3. Bilgisayarınız arka planda Windows güncelleştirmelerini yüklemeye çalışıyorsa bu donmaya sebep olabilir, bunu kontrol edin. Böyle bir durum varsa güncelleştirmeleri kapatmayı deneyin.
teşekkür ederim win update zaten güncel ve tekrar güncelleme yapmıyor. Oyunlarımı en düşük ayarlarda oynuyorum. Arka planda çalışan uygulamaları bir gözden geçiririm sağolun.

Başlangıçta çalışan şüpheli uygulama varsa devre dışı bırakın.
Başlangıç programlarımın listesi aşağıdaki fotoğrafta. Pek bir uygulamam yok zaten geçenlerde format attım bu oyunlarda donma olayları yaşadığım için. Genellikle de bu şekilde kullanıyorum. Fazla program yüklemeden.
Sistem okuma yazmayı unutmuş gibi, hard diskiniz ne durumda?
SSD ve HDD yi test ettim herhangi bir sorun yok gibi görünüyor. Bad Sector hatası çıkmadı en azından.
Arkadaşlar olay görüntüleyicisinden baktığımda Perfnet 2004 hatası alıyormusum nette bunun nasıl giderileceğine baktım. Advanced System Recovery Pro adlı uygulamanın giderebileceğini gördüm. Sistemimi taratıp onarmasını sağladım. Bugün girdiğim oyunlarda bir sıkıntı oluşmadi. Fakat kesin bir sonuç alabildim mi onu bilemiyorum. Deneyeceğim ve bilgilendireceğim. Belki ayni sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar varsa onlara da bir faydamız dokunur.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    47,8 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Başlangıç programlarımın listesi aşağıdaki fotoğrafta. Pek bir uygulamam yok zaten geçenlerde format attım bu oyunlarda donma olayları yaşadığım için. Genellikle de bu şekilde kullanıyorum. Fazla program yüklemeden.

SSD ve HDD yi test ettim herhangi bir sorun yok gibi görünüyor. Bad Sector hatası çıkmadı en azından.
Arkadaşlar olay görüntüleyicisinden baktığımda Perfnet 2004 hatası alıyormusum nette bunun nasıl giderileceğine baktım. Advanced System Recovery Pro adlı uygulamanın giderebileceğini gördüm. Sistemimi taratıp onarmasını sağladım. Bugün girdiğim oyunlarda bir sıkıntı oluşmadi. Fakat kesin bir sonuç alabildim mi onu bilemiyorum. Deneyeceğim ve bilgilendireceğim. Belki ayni sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar varsa onlara da bir faydamız dokunur.
Gereksiz olduğunu düşündüklerinizi veya şüphelendiklerinizi devre dışı bırakın. Performans düşüklüğü geçmezse kaldırmayı deneyin. Virüs olmadıklarından emin olun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı