RX 580 değerleri artıyor

Çok tuhaf hocam ilk defa böyle bir şeye denk geliyorum ısı anlamında pek bir sorunu yok gibi duruyor olsa bile macun veya pedle değişebilecek bir durum acaba içi açıldımı kartın biliyor musunuz bu durumu.

Yok hocam 2. el aldığım için bilmiyorum fakat büyük ihtimalle açılmıştır, güvenlik bandı yok çünkü vidanın üzerinde. Bir de hocam RX580'in 150W'lara çıkması lazım değil mi yük altında? Benimki 115-116'larda takılı kalıyor yukarı çıkmıyor.

Son düzenleme:
Yok hocam 2. el aldığım için bilmiyorum fakat büyük ihtimalle açılmıştır, güvenlik bandı yok çünkü vidanın üzerinde. Bir de hocam RX580'in 150W'lara çıkması lazım değil mi yük altında? Benimki 115-116'larda takılı kalıyor yukarı çıkmıyor.

Açılmış hocam içi isterseniz bir de siz macun değiştirin termal pedlerle birlikte termal pedler eskimiş olabilir.

Arkadaşlar sorunu düzelttim forumda da bir arkadaş görmüştüm bu sorunla karşılaşan anlatayım dedim. İlk önce driveri DDU ile kaldırdım sonrasında AMD'nin sitesinden indirdiğim driver ile tekrar kurdum ama bu sefer "minimal" kurulum ile, adrenalin Edition uygulamasını hiç istemezseniz "driver only" seçebilirsiniz. Yani sorun sanırım AMD'nin overclock sekmesinde.
Bu arada ilk sorunu aldığımda ekran kartından sandım değiştirdim hala aynıydı. Sonrasında PSU'yu değiştirdim yine aynı bu konudan bağimsız olarak işlemcide değiştirdim yine aynı. Tek değiştirmediğim anakart kaldı herhalde.
(Ve eğer oyuna girdikten sonra siyah ekrana atıyorsa(fanların hızlı dönmesi değil sadece monitör siyah ekrana dönüyor ve no signal hatası)bu çözümlede çözebilirsiniz)

Dosya Ekleri

• Screenshot 2024-01-03 202048.png
    Screenshot 2024-01-03 202048.png
    21,2 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:

Geri
Yukarı