Çözüldü RX 580 donma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xMRylmz

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, sistemime RX 580 4 GB ekran kartı taktım 3 adet bencmark yaptım bir sorun olmadı fakat PUBG Forza Horizon 4 oyunlarında herhangi bir sıkıntı yaşamazken LOL battfield 1 gibi oyunlarda ekran tamamen donuyor ve ses takılıyor. Reset atmak zorun kalıyorum, sorun ne olabilir.
MSI H110M PRO-VD.
i3 6100 Intel işlemci.
8 GB DDR4 RAM.
500Watt Power.
RX580 ekran kartı.

Çözüm
Power marka ve model? Garip işlemciye yük binen oyunlarda yapıyor gibi, Prime95 ile test yapın bir.
Sistem tamamen güncel ise sorun ekran kartı sürücüsünden kaynaklıdır. Ekran kartı sürücüsü güncel olmak zorunda değil hangisinde sorunsuz çalışıyorsa o sürüm kullanılmalı. Ben 1 yıl yaşadım aynı sorunu, şuan hiçbir sürümde sorun yaşamıyorum. RX 580 modelden modele bu şekilde sorun çıkarabiliyor. Adrenalin Edition sürümleri çıkmadan önce 6 ay boyunda sürücü güncelleyememiştim. Sürücüden kaynaklı problem ise genelde güç yönetiminden kaynaklı oluyor. Profil Wattman hatası..

Sistem tamamen güncel ise sorun ekran kartı sürücüsünden kaynaklıdır. Ekran kartı sürücüsü güncel olmak zorunda değil hangisinde sorunsuz çalışıyorsa o sürüm kullanılmalı. Ben 1 yıl yaşadım aynı sorunu, şuan hiçbir sürümde sorun yaşamıyorum. RX 580 modelden modele bu şekilde sorun çıkarabiliyor. Adrenalin Edition sürümleri çıkmadan önce 6 ay boyunda sürücü güncelleyememiştim. Sürücüden kaynaklı problem ise genelde güç yönetiminden kaynaklı oluyor. Profil Wattman hatası..
wattman hatasından sonra pc yeniden başlayınca bildirim geliyor diye biliyorum.

Power marka ve model? Garip işlemciye yük binen oyunlarda yapıyor gibi, Prime95 ile test yapın bir.
Akşam testi yapayım Prime95 testini yapmamıştım
AMD ne zaman bu güncelleme sorunun düzeltecek acaba yardım için teşekkürler stabil çalışan driver bulucam artık:)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı