RX 580 driver öğrenme, kaldırma ve kurma

CeoPotato

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İlk öncelikle hangi driver yüklü nereden bakacağız?
2. sorum driver eski ise FPS değerlerinde herhangi bir düşüş olur mu?
Ve driverım eski ise nasıl kaldıracağım?
  • Ekran kartım RX 580 8 GB.
  • R5 2600.
  • 16 GB Corsair 3000MHz
  • ASUS B450M Dragon.
Valorant'ta orta ayarlarda 1080p'de 110-120 FPS alıyorum, driver güncellesem artacak mı diye merak ettiğim içim soruyorum.

1. Sürücünü nasıl öğrenebilirsin tam olarak bilemiyorum. Masaüstüne sağ tıklayıp AMD uygulamasını biraz kurcalarsan bulursun diye tahmin ediyorum.
2. Evet, olabilir.
3. DDU aracılığıyla sürücüyü tamamen kaldırıp internetten yeni sürümü indirip temiz kurulum yapabilirsin.

Sürücüyü yükseltip 5-10 FPS kazandım gibi bir şey söz konusu olamaz. Bazı istisnai durumlar hariç tabi. Ancak güncel driver her zaman stabiliteyi artırır ve bu performansa da ufak yansıyabilir. Bu yansımalar FPS yükselmesi değil de mevcut FPS'in daha kararlı bir şekilde verilebilmesi olarak düşün. Genel olarak güncel driver FPS yükseltmez denebilir. Gelgelelim diğer soruna. Driver kaldırmana gerek yok zaten günceli kurunca kendisi eskiyi silip yenisini kuruyor. Ancak temiz kurulum istersen eğer yapabilirsin tabi. Son olarak sürücünü öğrenmek için ise masaüstüne sağ tıklayıp "AMD Radeon Software" uygulamasını açıp fotoğrafta gördüğün sıralamayı uygula.
222.png

Sürücüyü yükseltip 5-10 FPS kazandım gibi bir şey söz konusu olamaz. Bazı istisnai durumlar hariç tabi. Ancak güncel driver her zaman stabiliteyi artırır ve bu performansa da ufak yansıyabilir. Bu yansımalar FPS yükselmesi değil de mevcut FPS'in daha kararlı bir şekilde verilebilmesi olarak düşün. Genel olarak güncel driver FPS yükseltmez denebilir. Gelgelelim diğer soruna. Driver kaldırmana gerek yok zaten günceli kurunca kendisi eskiyi silip yenisini kuruyor. Ancak temiz kurulum istersen eğer yapabilirsin tabi. Son olarak sürücünü öğrenmek için ise masaüstüne sağ tıklayıp "AMD Radeon Software" uygulamasını açıp fotoğrafta gördüğün sıralamayı uygula.Eki Görüntüle 976618
Böyle baktım yaptım teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı