Çözüldü RX 580 düşük performans

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DarKKozmoS

Decapat
Merhabalar, ilk konumu açıyorum. Ben yaklaşık 3 hafta önce bir sistem topladım. Sistem şöyle i5 8600, Asus Dual RX 580 8 GB, 8 GB 2400 MHz RAM. Sistemden memnundum fakat internette bir video izledim ve bu videoda i3 8100 işlemcili ve 1050 Ti ekran kartlı bir sistem PUBG'de neredeyse benimle aynı FPS'leri alıyordu. Bu normal mi yoksa benim ekran kartımda mı sıkıntı var? Ben çok daha fazla para vermeme rağmen neredeyse aynı FPS'leri alıyoruz..

Çözüm
75Hz almak için Display Port ile bağlaması lazım, onlamı bağladın?

Evet 75 hız ekran şu anda.
FreeSync kapalı olmasına rağmen böyle her ayarda 75 FPS civarı?
Arkadaşlar nasıl oldu bilmiyorum ama düzeldi. Yaptığım işlemler: 1)PSU'nun toplanıp tozlanmadığına bakmak
2) AMD Driver'ını güncellemek
3) Afterburner'ı kapatmak.
Ben sorunun Afterburner'dan dolayı olduğunu düşünüyorum çünkü onu açıp oyuna girdiğimde Ultra'da 40-50 FPS civarı alıyorken onsuz girince(X split gamecaster uygulaması ile) Ultra'da 73-75 FPS alıyorum. Her ayarda 75 FPS V-Sync'ı kapatsam da kapatmasam da. Ama bu benim için bir sorun teşkil etmiyor eğer ederse farklı bir konu açarım. Cevap veren herkese çok teşekkür ederim.
Oyun içinde ekran kartı kullanımı, işlemci kullanımı FPS gibi değerleri buraya atarmısınız? PUBG 1.0 ile optimizasyonu düzelmeye başlasa bile hala kötü bir durumda. Bu durumdan kaynaklanabilir.

Oyun içinde ekran kartı kullanımı, işlemci kullanımı FPS gibi değerleri buraya atarmısınız? PUBG 1.0 ile optimizasyonu düzelmeye başlasa bile hala kötü bir durumda. Bu durumdan kaynaklanabilir.
Fps im 37 civarlarında ekran kartı kullanımım %100 sıcaklığı ise 70 derece .işlemci kullanımım %30-40 arası sıcaklığı ise 63 derece civarı
RAM miktarından olabilir, bir de o izlediğiniz videoda oyundaki grafik kalitesi sizin oyununuzdaki grafik kalitesinden daha düşük olabilir.
Kalite aynı ,ram miktarı da aynı
Driverların güncel mi? Format at.
Günceller zaten.Acaba ekran kartım önceden mining için kullanılmış olabilir mi? çünkü çok bilinmeyen bir yerden vatan a göre 300tl ucuza aldım.
Ayrıca ilk aldığım zaman pubg de yüksek ayarlarda 76 fps alıyorken şu an 45 50 fps dolaylarında alıyorum nedenini bir türlü anlamıyorum nedenn?
Ayrıca ilk aldığım zamanlar pubg de yüksek ayarlarda 76 fps alıyorken şu an 45 50 fps alıyorum nedenini bir türlü anlamıyorum nedenn?
Merhabalar, ilk konumu açıyorum. Ben yaklaşık 3 hafta önce bir sistem topladım. Sistem şöyle i5 8600, Asus Dual RX 580 8 GB, 8 GB 2400 MHz RAM. Sistemden memnundum fakat internette bir video izledim ve bu videoda i3 8100 işlemcili ve 1050 Ti ekran kartlı bir sistem PUBG'de neredeyse benimle aynı FPS'leri alıyordu. Bu normal mi yoksa benim ekran kartımda mı sıkıntı var? Ben çok daha fazla para vermeme rağmen neredeyse aynı FPS'leri alıyoruz..
Nolur cevap verin neden 3000 tl lik ekran kartı 1050 ti la aynı performansta??

Başka oyunlarda karşılaştırma yap bakalım. RX 580 ile 1050Ti' yi.
Başka oyunlarda karşılaştırma yap bakalım. RX 580 ile 1050Ti' yi.
Fortnite’a da baktım yine neredeyse aynı fpslerdeyiz.Ayrıca ben yakın zamanda “bu fiyata bu sistem imkansız” başlığıyla paylaşılan kanalın videosunu izledim. Acaba ürünün daha çok satması için overclock yapmış olabilirler mi? Belki bu yüzdendir. Ama rx580 in performansını hiç sevmedim neredeyse 1070 fiyatına satıyorlar halbuki 1060 daha iyi ve daha ucuz. Rx 580 alıp mallık etmişim..

halbuki 1060 daha iyi ve daha ucuz. Rx 580 alıp mallık etmişim..
RX 580, DX12 performansında 1060'dan açık ara önde bir kart. DX11'de ise başa başlar.
Sizin kartınızda/sisteminizde sorun var. Servise gönderin derim.
Videodaki grafik ayarları ve çözünürlük ile sizin test ettiğiniz grafik ayarları ve çözünürlük aynı mı?
overclock yapmış olabilirler mi?
Eğer 1050 Ti O.C. ile 1060'ı geçseydi kimse 1060 almazdı.

RX 580, DX12 performansında 1060'dan açık ara önde bir kart. DX11'de ise başa başlar.
Sizin kartınızda/sisteminizde sorun var. Servise gönderin derim.
Videodaki grafik ayarları ve çözünürlük ile sizin test ettiğiniz grafik ayarları ve çözünürlük aynı mı?

Eğer 1050 Ti O.C. ile 1060'ı geçseydi kimse 1060 almazdı.
Grafik ve çözünürlük aynı. Sorunun ekran kartından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Peki ekran kartını servise ne diyip gönderebilirim?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı