Çözüldü RX 580 düşük performans

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DarKKozmoS

Decapat
Merhabalar, ilk konumu açıyorum. Ben yaklaşık 3 hafta önce bir sistem topladım. Sistem şöyle i5 8600, Asus Dual RX 580 8 GB, 8 GB 2400 MHz RAM. Sistemden memnundum fakat internette bir video izledim ve bu videoda i3 8100 işlemcili ve 1050 Ti ekran kartlı bir sistem PUBG'de neredeyse benimle aynı FPS'leri alıyordu. Bu normal mi yoksa benim ekran kartımda mı sıkıntı var? Ben çok daha fazla para vermeme rağmen neredeyse aynı FPS'leri alıyoruz..

Çözüm
75Hz almak için Display Port ile bağlaması lazım, onlamı bağladın?

Evet 75 hız ekran şu anda.
FreeSync kapalı olmasına rağmen böyle her ayarda 75 FPS civarı?
Arkadaşlar nasıl oldu bilmiyorum ama düzeldi. Yaptığım işlemler: 1)PSU'nun toplanıp tozlanmadığına bakmak
2) AMD Driver'ını güncellemek
3) Afterburner'ı kapatmak.
Ben sorunun Afterburner'dan dolayı olduğunu düşünüyorum çünkü onu açıp oyuna girdiğimde Ultra'da 40-50 FPS civarı alıyorken onsuz girince(X split gamecaster uygulaması ile) Ultra'da 73-75 FPS alıyorum. Her ayarda 75 FPS V-Sync'ı kapatsam da kapatmasam da. Ama bu benim için bir sorun teşkil etmiyor eğer ederse farklı bir konu açarım. Cevap veren herkese çok teşekkür ederim.
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı