RX 580 Ekran Kartı Aşırı Isınıyor

Furkan407

Decapat
Selamlar, Yaklaşık 2 hafta önce Webtekno'nun topladıgı Silver adlı kasayı satın aldım. Aldıgım ilk günden beri oyunlarda Ekran kartım (RX 580 4 GB OC) 85-90 dereceye çıkıyor. CS:GO gibi eski oyunlarda bile 65-70 derece oluyor. Kasamda (Gamepower Horizon) 3 ön ve 1 egzoz fan var ama ön taraf cam ve hava akışı yüzünden mi cok ısıniyor, işlemcide GTA 5 ve Battelfield gibi islemciye yuk binen oyunlarda 75 dereceye çikabiliyor ama o maks. Kasanın üstünde fan yeri mevcut 2 adet acaba oraya hangi fan kullanamalıyım? Tabii sebep kasada mı yoksa yaz aylarında evde çok sıcak diye mi bilmiyorum, bilenler yardım ederse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, Yaklaşık 2 hafta önce Webtekno'nun topladıgı Silver adlı kasayı satın aldım. Aldıgım ilk günden beri oyunlarda Ekran kartım (RX 580 4 GB OC) 85-90 dereceye çıkıyor. CS:GO gibi eski oyunlarda bile 65-70 derece oluyor. Kasamda (Gamepower Horizon) 3 ön ve 1 egzoz fan var ama ön taraf cam ve hava akışı yüzünden mi cok ısıniyor, işlemcide GTA 5 ve Battelfield gibi islemciye yuk binen oyunlarda 75 dereceye çikabiliyor ama o maks. Kasanın üstünde fan yeri mevcut 2 adet acaba oraya hangi fan kullanamalıyım? Tabii sebep kasada mı yoksa yaz aylarında evde çok sıcak diye mi bilmiyorum, bilenler yardım ederse çok sevinirim.
Camini cikartip oyle deneyin. Eger kablolari duzgun toplamadiysaniz buyuk ihtimalle o yuzden olmustur.

Kasamın ici cok iyi yani kablo yok denecek kadar iyi toplanmış.Kasanın yan camını çıkarttım degisen birsey olmadı önü çıkaramadım çikiyorda biraz ugraşmam gerekiyordu zorlamadım acaba üst tarafa takılan fanları içei hava üfleyecek sekilde taksam sorun olurmu ya da soguturmu çünkü genelde egzoz olarak kullanılması gerekiyor diyorlar üst tarafa ama benim kasam hava almıyor önden(galiba)
Not: şuandaa kasanın üstünde fan yok alırsam nasıl takayım onu sordum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı