Çözüldü RX 580 ekran kartı çalışmıyor ama görüntü geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ByFrost_1

Decapat
Ekran kartı ASUS RX 580 8 GB.
Başlık biraz garip oldu fakat durum böyle.
Monitöre görüntü geliyor fakat ekran kartının fanları çalışmıyor. Aslında bilgisayar ilk açıldığında fanlar 3 4 saniye kadar dönüp sonradan dönmeyi bırakıyor. Durumu özetlemek gerekirse ekran kartının ışığı yanıyor fakat fanlari dönmüyor. Monitöre görüntü geliyor ama bilgisayar ekran kartını algılamıyor. Umarım çözümünü bulabilirim. Şimdiden teşekkür ederim, iyi günler, iyi akşamlar dilerim.

Sadece ekran kartı fanları mı donmuyor yoksa ekran kartı DxDiag dahil gozukmuyor mu? GPU-Z indirip kontrol et.
Böyle gözüküyor tam olarak anlamıyorum bu kısımları kusura bakmayın.

Dosya Ekleri

• resim_2024-04-11_233632485.png
    resim_2024-04-11_233632485.png
    37,9 KB · Görüntüleme: 15
Olay sadece fan değil ekran kartını kullanamıyorum. İyi kötü fark etmeden hiçbir oyun 5 FPS'yi geçmiyor bir sürü görüntü bozulması kısaca ekran kartı sadece görüntü veriyor baska bir işe yaramıyor

OCCT ile VRAM ve çip testi yapar mısın?

Sorun çözüldü tam çözüm ne bilmiyorum ama dediklerinizi uyguladım birazcıkta kasayı salladım ve ekran kartı çalışmaya başladı. Vaktinizi bana ayırdığınız için teşekkür ederim iyi geceler dilerim.

Kasayı sallamayla çözüldüyse bayağı gülerim bu arada :D rica ederim, iyi geceler.

Yeni konular

Geri
Yukarı