RX 580 ekran kartında AMD Adrenalin güncellemesi gelmiyor

Enlyy

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ASUS PRIME B450M-K II
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600G
Ekran Kartı: Armor RX 580 8GB
Ram: HyperX Kingston Fury 8GB. 2400Mhz
(2x)
Meslek
Öğrenci
Sorun size basit gelebilir. Belki "artık o ekran kartına güncelleme çıkarmıyor olabilirler!" diyebilirsiniz. Fakat durum öyle değil. İnternette AMD'nin sitesindeki bütün yeni yama notlarına baktım ve hepsinde benim ekran kartım destekleniyor. Fakat ne işse hem "uygulamada" hem de "RX 580 drivers" (sitede) bölümündede benim şu anda kullandığım sürüm en güncel olarak görünüyor. Bir bakıyorum yeni yama notlarına, destekliyor, bir de driver bölümüne bakıyorum (sitede), sürüm eski. Sorun tam olarak bu da değil. Bilgisayar yavaşlamaya başladı ve ekran bazen siyah olup geliyor. İnternetten baktım neden oluyor. "Driverınız güncel olmayabilir. Driverınızı güncelleyin." diyor. Arkadaş yüklenmiyor ki güncelleme. 3 aydır Update yapamıyorum. Oyunlarda falan da FPS düşmesi çok yemeye başladım. Ya AMD de bir salaklık var, ya da benim PC mi sıkıntılı anlamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Çünkü cidden çıldırıyorum şu koltukta. Oyunlar afedersiniz b*ka sardı. Valorant'ta 130 üzeri FPS alıyordum şu an 70'leri bazen görmeye başladım. Max 100'e düşüyordu normalde yani düşünün. Zevk almamaya başladım oyun oynamaktan. Vallahi size de bayağı bir uzun yazı okuttum kusura bakmayın. :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Belki bundan olabilir.

Sorun size basit gelebilir. Belki "artık o ekran kartına güncelleme çıkarmıyor olabilirler!" diyebilirsiniz. Fakat durum öyle değil. İnternette AMD'nin sitesindeki bütün yeni yama notlarına baktım ve hepsinde benim ekran kartım destekleniyor. Fakat ne işse hem "uygulamada" hem de "RX 580 drivers" (sitede) bölümündede benim şu anda kullandığım sürüm en güncel olarak görünüyor. Bir bakıyorum yeni yama notlarına, destekliyor, bir de driver bölümüne bakıyorum (sitede), sürüm eski. Sorun tam olarak bu da değil. Bilgisayar yavaşlamaya başladı ve ekran bazen siyah olup geliyor. İnternetten baktım neden oluyor. "driverınız güncel olmayabilir. Driverınızı güncelleyin." diyor. Arkadaş yüklenmiyor ki güncelleme. 3 aydır Update yapamıyorum. Oyunlarda falan da FPS düşmesi çok yemeye başladım. Ya AMD de bir salaklık var, ya da benim PC mi sıkıntılı anlamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Çünkü cidden çıldırıyorum şu koltukta. Oyunlar afedersiniz b*ka sardı. Valorant'ta 130 üzeri FPS alıyordum şu an 70'leri bazen görmeye başladım. Max 100'e düşüyordu normalde yani düşünün. Zevk almamaya başladım oyun oynamaktan. Vallahi size de bayağı bir uzun yazı okuttum kusura bakmayın. :)

Artık güncelleme almaması bence çok ta önemli değil.
RX 580 karta güncelleme yaptıkça FPS daha da düşüyor.
2.3.5.2 sürümünü denemenizi öneririm.

Bende şu an 23.11.1 son güncelleme olarak görünüyor.
23.12.1 gelmiş gözüküyor bende.
Ancak son sürüme güncelleyince hem fps düşüyor hem de undervolt yapınca ekran kilitleniyor o yüzden en güncel yerine en stabil driverı sırayla deneyerek bulmak lazım bence 2.3.5.2 en stabili.

bendede öyle ama daha üst sürümler var bu kartı destekleyen. fakat indiremiyorum sorun o.

Belki bundan olabilir.
kanka bende sürüm 23.11.1 zaten o daha eski. bana daha üst sürüm lzm

Artık güncelleme almaması bence çok ta önemli değil.
RX 580 karta güncelleme yaptıkça FPS daha da düşüyor.
2.3.5.2 sürümünü denemenizi öneririm.

23.12.1 gelmiş gözüküyor bende.
Ancak son sürüme güncelleyince hem fps düşüyor hem de undervolt yapınca ekran kilitleniyor o yüzden en güncel yerine en stabil driverı sırayla deneyerek bulmak lazım bence 2.3.5.2 en stabili.
bilmiyorum ya eski sürüme geçmektense yeniye geçmeyi tercih ediyorum. evet belki daha stabil fakat ona uğraşmak istemediğimden. eğer daha fazla sorun yaşamaya başlarsam bi denerim 23.5.2 ye geçmeyi.

aynı

Güncelleme : Her oyun açtığımda ekran simsiyah olup her uygulamayı kapatıyor ve ana sayfaya atıyor pcyi napcam la

Son düzenleme:
bendede öyle ama daha üst sürümler var bu kartı destekleyen. fakat indiremiyorum sorun o.

kanka bende sürüm 23.11.1 zaten o daha eski. bana daha üst sürüm lzm

bilmiyorum ya eski sürüme geçmektense yeniye geçmeyi tercih ediyorum. evet belki daha stabil fakat ona uğraşmak istemediğimden. eğer daha fazla sorun yaşamaya başlarsam bi denerim 23.5.2 ye geçmeyi.

aynı

Güncelleme : Her oyun açtığımda ekran simsiyah olup her uygulamayı kapatıyor ve ana sayfaya atıyor pcyi napcam la
Hocam işte bu yüzden bu kartta en stabil driverı bulmanız gerekiyor diye söyledim ya. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı