RX 580 Ekran kartında DVİ-D Girişi var mı?

Ahmet42

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar. Arkadaşlar ben yeni bir sistem topluyorum lakin bu sistemi toplarken şimdilik monitör alamayacağım maalesef. Alacağım sistemde MSI Armor AMD RX580 8 GB ekran kartı bulunuyor. Benim monitörümde ise HDMI girişi veya DisplayPort'u maalesef yok. Sadece DVİ-D girişi ve VGA girişi var.
Ben bu ekran kartını bu monitörde kullanabilir miyim? DVİ-D girişini kullanarak? (Dönüştürücü falan kullanmadan. )

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi akşamlar. Arkadaşlar ben yeni bir sistem topluyorum lakin bu sistemi toplarken şimdilik monitör alamayacağım maalesef. Alacağım sistemde MSI Armor AMD RX580 8 GB ekran kartı bulunuyor. Benim monitörümde ise HDMI girişi veya DisplayPort'u maalesef yok. Sadece DVİ-D girişi ve VGA girişi var.
Ben bu ekran kartını bu monitörde kullanabilir miyim? DVİ-D girişini kullanarak? (Dönüştürücü falan kullanmadan. )
Merhabalar, aynı karttan bende var. Karttaki girişler şöyle, 2 DP, 2 HDMI ve 1 adet DVI-D girişi mevcut. Kullanma konusunda bir şey desem yalan olur. Ben DP ve DVI-D'ı hiç kullanmadım.
Kartta bu konuda 4. fotoğraftaki DVI-D Dual Link olan girişten mevcut. MSI RX580 ARMOR 8 GB OC. Benim kartım bu. Sizinki de bu yanılmıyorsam?

Evet ben de bu kartı alacağım.
Attığınız gönderideki 4. Fotoğraftaki giriş benim monitörde de var evet hatta DVİ-D diye geçiyo adı ama benim aklıma takılan amd nin kendi sayfasında Dvi -d desteklemiyor diyo ama ekran kartında dvi d çıkışı var. Gerçekten kafam karıştı ya.

Bu linkten kartın özelliklerinde connectivity bölümünde Dual Link Dvi : No yazıyor
Şimdi destekliyo mu desteklemiyo mu anlamadım ben.

Evet ben de bu kartı alacağım.
Attığınız gönderideki 4. Fotoğraftaki giriş benim monitörde de var evet hatta DVİ-D diye geçiyo adı ama benim aklıma takılan amd nin kendi sayfasında Dvi -d desteklemiyor diyo ama ekran kartında dvi d çıkışı var. Gerçekten kafam karıştı ya.

Bu linkten kartın özelliklerinde connectivity bölümünde Dual Link Dvi : No yazıyor
Şimdi destekliyo mu desteklemiyo mu anlamadım ben.
İlginç. Vallahi ben de tam bilmiyorum, sizden ricam kartı alacağınız yere sormanız mümkün mü? DVI-D ile ilgili çok bilgim yok. Haliyle net bir şey söylmemem mümkün değil.

İlginç. Vallahi ben de tam bilmiyorum, sizden ricam kartı alacağınız yere sormanız mümkün mü? DVI-D ile ilgili çok bilgim yok. Haliyle net bir şey söylmemem mümkün değil.
Biraz araştırdım da mesela msi da dvi-d çıkışı var ekran kartında acaba msi, asus gibi firmalar sonradan mı ekliyor ki dvi-d çıkışını karta.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi en olmadı alacağım yeri arayacağım.

Biraz araştırdım da mesela msi da dvi-d çıkışı var ekran kartında acaba msi, asus gibi firmalar sonradan mı ekliyor ki dvi-d çıkışını karta.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Dediğiniz gibi en olmadı alacağım yeri arayacağım.
Olabilir, bazı ekran kartlarında firmalara göre başka girişleri oluyor, 3 giriş DP, 1 tane HDMI ya da 2 HDMI 2 DP gibi olduğunu görüyordum ara ara.

Olabilir, bazı ekran kartlarında firmalara göre başka girişleri oluyor, 3 giriş DP, 1 tane HDMI ya da 2 HDMI 2 DP gibi olduğunu görüyordum ara ara.
Başka bişey daha sormak istiyorum. Donanım arşivi diye bi kanal var youtube da böyle kasa filan topluyor (büyük ihtimalle biliyorsunuzdur :D ) bu kişi donanım arşivi v4 diye bir bilgisayar çıkardı ben bu bilgisayarı almayı düşünüyorum bana fiyatına göre baya iyi bir sistem gibi geldi sizce de öyle mi
Link:

Başka bişey daha sormak istiyorum. Donanım arşivi diye bi kanal var youtube da böyle kasa filan topluyor (büyük ihtimalle biliyorsunuzdur :D ) bu kişi donanım arşivi v4 diye bir bilgisayar çıkardı ben bu bilgisayarı almayı düşünüyorum bana fiyatına göre baya iyi bir sistem gibi geldi sizce de öyle mi
Link:

Evet, biliyorum. 😀 Ben bu sistemin neredeyse aynısını(işlemci, anakart ve ekran kartı aynı) geçtiğimiz yılın aralık ayında kendim almıştım. Sistem çok iyi bu fiyat aralığında. Kasa ve güç kaynağından kısılmamış. Sadece şunun hakkında bilgi vereyim. Bu Toshiba SSD'ler kronik sorunlu, ömürleri hızlı bitiyormuş. Bu SSD yerine başka bir SSD almanızı önerebilirim. Harici sistem gerçekten çok iyi.
Edit: Bir şeyi unuttum. Bu Armor modeli kartlar biraz ısınıyor. Aklında olsun.

Evet msi armorda ısınma sorunu olduğunu duydum ama başka bi marka sunulmuyor satılan sitede. Nvidia nın çoğu kartını seçebiliyosun ama rx580 için sadece msi armor serisi sunulmuş. Eğer öyle bi sırun yaşayacak olursam ekran kartını satıp baika bi ekran kartı alabilirim belki
Evet, biliyorum. [emoji3] Ben bu sistemin neredeyse aynısını(işlemci, anakart ve ekran kartı aynı) geçtiğimiz yılın aralık ayında kendim almıştım. Sistem çok iyi bu fiyat aralığında. Kasa ve güç kaynağından kısılmamış. Sadece şunun hakkında bilgi vereyim. Bu Toshiba SSD'ler kronik sorunlu, ömürleri hızlı bitiyormuş. Bu SSD yerine başka bir SSD almanızı önerebilirim. Harici sistem gerçekten çok iyi.
Edit: Bir şeyi unuttum. Bu Armor modeli kartlar biraz ısınıyor. Aklında olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı