RX 580 ETS 2 MP düşük performans sorunu

TRSami01

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
GTX 1050 Ti kartımı satıp RX 580 aldım. GTX 1050 Ti'da en yüksek ayarlarda 100 FPS civarı alıyordum fakat RX 580 kartım ile orta ayarlarda bile bu FPS değerlerine ulaşamadım. PUBG yüksek ayarlarda 80-100 FPS veriyor. GTX 1050 Ti orta ayarlarda 60-70 FPS civarı veriyordu. Sadece ETS 2 MP'de düşük FPS veriyor. Ben de sadece ETS 2 MP oynuyorum. AMD kartlara düşmanlığı mı var acaba? Birkaç saat kullandım, sıfır aldım. İade etmeyi düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1050 Ti kartımı satıp RX 580 aldım. GTX 1050 Ti'da en yüksek ayarlarda 100 FPS civarı alıyordum fakat RX 580 kartım ile orta ayarlarda bile bu FPS değerlerine ulaşamadım. PUBG yüksek ayarlarda 80-100 FPS veriyor. GTX 1050 Ti orta ayarlarda 60-70 FPS civarı veriyordu. Sadece ETS 2 MP'de düşük FPS veriyor. Ben de sadece ETS 2 MP oynuyorum. AMD kartlara düşmanlığı mı var acaba? Birkaç saat kullandım, sıfır aldım. İade etmeyi düşünüyorum.
Cpu yada Ram darboğazı yaşıyor olabilirsin.

Gtx 1050ti kartı sistemimde kullandım.Ets2 de "ultra" ayar %200 ölçekleme 70-80 fps arası oynardım şehir dışı.
Darboğaz desem Pubg değerlerin normal.Ets2 de Ölçekleme %400 de mi deniyorsun acaba?

Ekran kartı değişimi yaparken DDU ile Nvidia ekran kartının driverını kaldırmış mıydınız?
Yoksa normal şekilde driver kaldırma işlemi mi yaptınız?

MSI Afterburner ile kullanım oranlarını atıp sisteminizi yazarsanız bir şeyler söyleyebiliriz.
Kartı sistemden söktüm böyle bir durum olunca.

Sisteminizin özelliklerini belirtmelisiniz.
Ryzen 5 1500X İşlemci, 8GB Corsair CL 14 2400MHz RAM, 1TB + 3TB HDD, Corsair VS 550 PSU
Darboğaz yapacak bir durum yok ortada. GTX 980 Zotac bile kullandım. 200W güç çekiyordu.

Cpu yada Ram darboğazı yaşıyor olabilirsin.
Sistemim yukarıda. Darboğaz olacağını sanmıyorum. Daha güçlü ekran kartı da kullandım daha önceden.

Gtx 1050ti kartı sistemimde kullandım.Ets2 de "ultra" ayar %200 ölçekleme 70-80 fps arası oynardım şehir dışı.
Darboğaz desem Pubg değerlerin normal.Ets2 de Ölçekleme %400 de mi deniyorsun acaba?
Otomatik olarak seçtim. En yüksek ayarlara getirdim çok kötüydü. Orta ayarlarda bile 1050 Ti daha iyi performans veriyordu.

1050Ti'ı denediğiniz yerde mi denediniz? MP'de her yer aynı değeri vermeyebiliyor.
Boş yollarda daha fazla FPS alınıyor biliyorum. Calais ve Duisburg da 1050 Ti ile 30 FPS civarı alabiliyordum. RX 580'de 10 FPS anca. Bahsettiğim değerler ise şehir dışı boş yollardaki değerler. Daha düşük ayarda daha az FPS vermesi anormal bence.

Ekran kartı değişimi yaparken DDU ile Nvidia ekran kartının driverını kaldırmış mıydınız?
Yoksa normal şekilde driver kaldırma işlemi mi yaptınız?
Format attım direk. Sistemimde yedek bir ekran kartı vardı. O yandı. Düğmeden zorla kapatmak zorunda kaldım. Windows çökünce mecburen tekrar format attım.

Formattan sonra yeni ekran kartını takmışsınız sanırım. Format genellikle driverleri tam olarak silmiyor. İsterseniz DDU ile driver kaldırma işlemini uygulayın ve tekrar ekran kartınızın driverini yükleyin sorununuz çözülebilir.
DDU ile kaldırma rehberi: DDU ile AMD ve NVIDIA Sürücü Kaldırma Rehberi
Hocam 2 HDD'm var. 1 TB olana sistemi kuruyorum. Diski komple sildim. Biçimlendirmeden yaptım yani. Ekran kartını taktıktan sonra format attım ayrıca. Ekran kartım yandı. Sonra yenisini taktım. Sistem çökmüştü. Ekran kartında sorun yok. PUBG'de güzel değerler veriyor ama ben sürekli ETS 2 oynuyorum. Nvidia daha performanslıydı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı