RX 580 fanları çok hızlı dönüyor

ZHIEND

Centipat
Sadece Rainbow'da olan bir şey 3000 RPM ile falan dönüyor ve 70-75 derece ye sabitliyor bu normal mı onu sormak istiyorum. Sadece yoksa kartı bir bakım yaptırmalı mıyım? Bilgisayarcıda falan garantisi de devam ediyor. Kartın tam markası Gigabyte aourus RX580 8 GB.

Bende Rx 480 var ortalığı kırıyor 2700 2800 rpmlere kadar çıkıyor normal bir şey sıcaklıklar da dediğin gibi 70 75 arası.

Son düzenleme:
Ekran kartları kart ısısına göre ve yüke göre fan hızını ayarlıyor herhangi bir sorun yok sisteminizde yük altında olduğu için fan hızlı dönüyor.

Merhabalar. Ekran kartını soğutmak için fanlar mecbur yüksek hızlarda dönebilir. Ayrıca kasanın modeli ve hava akışı da sıcaklık değerlerine etki eder. Ekran kartı uzun süredir kullanılıyorsa içerisindeki termal macun bitmiş veya kurumaya yakın olabilir. Bu yüzden garanti kapsamında termal macunu yenilenebilir.

RX serisi baya ısınıyor.
Kasa hava akışı kötüyse, ve benim gibi "sorunlu" ve "dandik" model olan XFX RX 590 kullanırsan 87 dereceyi bile görürsün :D Yalnız benim kasanın hava akışı kötü değil, önü mesh panel ve 4 adet fanı var.

Hava sirkülasyonu kötü bir kasaya 2080Ti Gaming X bile taksan ısınır. RX serisi ısınıyor deyip insanları yanlış yönlendirmesen keşke.

Hava sirkülasyonu kötü bir kasaya 2080Ti Gaming X bile taksan ısınır. RX serisi ısınıyor deyip insanları yanlış yönlendirmesen keşke.
Dediğinize katılıyorum ve şunu da eklemek istiyorum hocam. Zamanında Asus Arez RX 560 kullanıyordum. Tarihi eser olarak nitelendirilen ve hava akışı 0 olan kasa içerisinde bu kart 70 dereceyi geçmezdi :D Büyük ihtimalle RX 560 az güç tüketiminden olabilir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı