RX 580 fanları dönmüyor ve görüntü gelmiyor

LEWERSE

Femtopat
Daha fazla  
Bu sorunu 2 gündür yaşıyorum. 2 gün önce sabah kalkıp, PC başlatma tuşuna basıp bir süre beklediğimde ekrana görüntü gelmediğini fark ettim. Kasanın camlı kısmından içine baktığımdaysa ekran kartının fanları dönmüyordu, ben de PC'yi tamamen elektrikten çekip tekrar taktım ve başlatma tuşuna bastığımda hem görüntü vardı hem de fanlar sıkıntısız dönüyordu. Neden kaynaklı olabilir? Birisi yardımcı olursa çok sevinirim. Şu zor dönemde garantiye gönderip de uğraşmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haklısın kardeşim bu dönemlerde gönderme çok büyük sıkıntı olmadıkça . Şimdi bir kaç sebebi olabilir . O anlık olarak bi kablolarda temmassızlık olabilir . Veya fişi çıkarıp tekrar taktın dedin ya işte tekrar takmadan önce pc zaten çalışmıyor olabilir yani demek istediğim bir kabloda temassızlık vardır

Bu sorunu 2 gündür yaşıyorum. 2 gün önce sabah kalkıp, PC başlatma tuşuna basıp bir süre beklediğimde ekrana görüntü gelmediğini fark ettim. Kasanın camlı kısmından içine baktığımdaysa ekran kartının fanları dönmüyordu, ben de PC'yi tamamen elektrikten çekip tekrar taktım ve başlatma tuşuna bastığımda hem görüntü vardı hem de fanlar sıkıntısız dönüyordu. Neden kaynaklı olabilir? Birisi yardımcı olursa çok sevinirim. Şu zor dönemde garantiye gönderip de uğraşmak istemiyorum.
Kardeşim aynı sorun bende de var ekran kartı fanı dönmüyor görüntü yok bir gün sonra tekrar dönmeye başlıyor görüntü geliyor çözümü bulabildin mi

Kardeşim aynı sorun bende de var ekran kartı fanı dönmüyor görüntü yok bir gün sonra tekrar dönmeye başlıyor görüntü geliyor çözümü bulabildin mi?

Evet, sorun çözüldü. Yani en azından şimdilik bir problem yok. Sorun kinetik enerjiden kaynaklanıyormuş. PC prize bağlı değilken birkaç defa başlatma tuşuna bastım ve PSU'nun içinde biriken kinetik enerji boşaldı. Yaklaşık 7-8 ay oldu, glb hala bir sıkıntısı yok. Bende problem bu şekilde çözüldü.

Geri
Yukarı