RX 580 FiveM'de düşük kullanım

Pyrus

Centipat
Genel anlamda bu sorunu FiveM ve GTA V'de yaşıyorum. İşlemci kullanımında da bir sorun yok (darboğaz gibi) ama ekran kartı kullanımım %60-65'in üzerine çıkmıyor. Eğer ayarları yükseltmeyi denersem de FPS'im düşüyor fakat ekran kartı kullanımım yükselmiyor. Stres testinde çatır çatır çalışıyor. (OCCT kullanmıştım.) Bu durumu nasıl değiştirebilirim?

Genel anlamda bu sorunu FiveM ve GTA V'de yaşıyorum. İşlemci kullanımında da bir sorun yok (darboğaz gibi) ama ekran kartı kullanımım %60-65'in üzerine çıkmıyor. Eğer ayarları yükseltmeyi denersem de FPS'im düşüyor fakat ekran kartı kullanımım yükselmiyor. Stres testinde çatır çatır çalışıyor. (OCCT kullanmıştım.) Bu durumu nasıl değiştirebilirim?
Oyun işlemci ağırlıklı, ayrıca ayarlarınızı normal yapın.

Hocam, GTA V için çoğu konuda bu duruma rastladım. Çeşitli ekran kartı ve işlemcileri de gördüm. Sorun olduğunu zannetmiyorum. Online mod için de aynı şeyler geçerli.

FiveM'de böyle olması normal ben 2 farklı bilgisayar ile yaklaşık 1000 saat oynadım ve hep aynı sorun vardı, (arkadaşlarımda da vardı bu sorun) bilgisayardan ya da ekran kartından kaynaklı bir sorun değil hocam. Ram 8 değilse zaten drop yemezsiniz o yüzden keyifle oynanır, kullanıma takılmayın FPS'niz iyiyse.

RAM'iniz Dual Channel mı? Veya ne kadar ne RAM'iniz var? Single Channel ise durum normal.
8+4 olarak kullanıyorum 2400 mhz
Ekran kartı programından uygulama ayarları bölümünden güç profili maximum performansta mı kontrol edin.
Evet o konuda da bir sorun yok maalesef
Oyun işlemci ağırlıklı, ayrıca ayarlarınızı normal yapın.
İşlemci ağırlıklı evet ama oynadığım ayarlara nazaran R5 2600'ün gayet yeterli olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı