RX 580 FPS düşmesi

Forque

Hectopat
Başlıktan gördüğünüz gibi bilgisayarımda çok fazla FPS düşüşleri söz konusu. Hiçbir güncelleme eksiğim yok ekran kartı hariç (son güncelleme aşırı kasıyor diye geri çektim). Attığım ekteki gibi anlık 0'a da düşüyor fakat genelde 30'a 40'a düşüyor 300 FPS oynayabildiğim bir oyunda bu kadar düşebilmesi sıkıntı yapıyor. 60'a sabitlemesem bile oluyor sınırsıza çekince de fark etmiyor genelde 60-53-58-60-42-60 gibi gelişigüzel kafasına göre FPS veriyor. Kasamın hava akışı güzel bilgisayar ısınmıyor, 60'ın üzerine çıkmıyor. Yardım edin ne yapabilirim?

-Genelde oynadığım ve yaşadığım oyunların hepsinde yaşıyorum Rocket League, Modern Warfare gibi.

Sistemim:
Ryzen 5 1600 AF 12nm.
RX 580 ASUS Dual 8 GB.
ASUS B450-PLUS TUF.
2x8 16 GB 2400MHz RAM.
600 Watt Xigmatek PSU.
2TB Seagate harddisk.

FPS düşerken işlemci, ekran kartı kullanım ve saat hızları ne durumda oluyor. Çözüm olarak ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip son sürümü yüklemeyi deneyin.

Başlıktan gördüğünüz gibi bilgisayarımda çok fazla FPS düşüşleri söz konusu. Hiçbir güncelleme eksiğim yok ekran kartı hariç (son güncelleme aşırı kasıyor diye geri çektim). Attığım ekteki gibi anlık 0'a da düşüyor fakat genelde 30'a 40'a düşüyor 300 FPS oynayabildiğim bir oyunda bu kadar düşebilmesi sıkıntı yapıyor. 60'a sabitlemesem bile oluyor sınırsıza çekince de fark etmiyor genelde 60-53-58-60-42-60 gibi gelişigüzel kafasına göre FPS veriyor. Kasamın hava akışı güzel bilgisayar ısınmıyor, 60'ın üzerine çıkmıyor. Yardım edin ne yapabilirim?

-Genelde oynadığım ve yaşadığım oyunların hepsinde yaşıyorum Rocket League, Modern Warfare gibi.

Sistemim:
Ryzen 5 1600 AF 12nm.
RX 580 ASUS Dual 8 GB.
ASUS B450-PLUS TUF.
2x8 16 GB 2400MHz RAM.
600 Watt Xigmatek PSU.
2TB Seagate harddisk.
RX 580 bende kullanıyorum ve son birkaç aydır performans sorunu yaşıyorum git gide artıyor. Konuyu takipteyim.

Fotoğrafı atamamışım buyurun.
1612123608309.png

FPS düşerken işlemci, ekran kartı kullanım ve saat hızları ne durumda oluyor. Çözüm olarak ekran kartı sürücüsünü DDU ile silip son sürümü yüklemeyi deneyin.

Öyle kurdum sürücüyü.
Ryzen 5 1600 AF 12nm yazmıştım zaten.

Fotoğrafı atamamışım buyurun.
Eki Görüntüle 860713
Eki Görüntüle 860713

Öyle kurdum sürücüyü.
Oyun içinde sıcaklık, kullanım değerlerini atabilir misiniz MSI Afterburner gibi bir program ile?
1612123809178.png

Eskiden Rocket League'de 260-270 civarı FPS alıyordum. Son durum böyle. Çoğu oyunda daha yüksek alırken diğer oyunlarda da düşüş yaşıyorum. Acaba AMD karttaki sorunları azaltma denemesi olarak kartları mı yavaşlatıyor? (Son yazdığım cümle garip gelebilir farkındayım)

Oyun içinde sıcaklık, kullanım değerlerini atabilir misiniz MSI Afterburner gibi bir program ile?
Eki Görüntüle 860726
Eskiden Rocket League'de 260-270 civarı FPS alıyordum. Son durum böyle. Çoğu oyunda daha yüksek alırken diğer oyunlarda da düşüş yaşıyorum. Acaba AMD karttaki sorunları azaltma denemesi olarak kartları mı yavaşlatıyor? (son yazdığım cümle garip gelebilir farkındayım)

Şimdi girip atayım efendim. Sınırsıza çekmeyi sevmiyorum 60Hz monitörüm var evet 50'ye düşmesinden iyidir gibi gözükebilir ama 250'den 170'e düşünce daha çok hissediyorum kasmayı.
Sınırsızdamı atayım yoksa 60 sabit freesync açıkken mi?

Geri
Yukarı