RX 580 FurMark test sonucu

Gülcin35

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi yeni bir ekran kartına geçmeyi planlıyorum. ASUS RX 580 8 GB modeli. Fiyatı piyasaya göre uygun ikinci el ama garantili bir ürün. FurMark testine soktu alacağım kişi ama ben ideal FurMark testi nasıl olur tam olarak bilmiyorum. Ekran görüntüsü bırakıyorum, önerilerinizi bekliyorum. Hayırlı ramazanlar.

IMG-20220428-WA0050.jpg

IMG-20220428-WA0050.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonuçlar güzel ama Furmark FAN RPM'i düzgün göstermiyor. FurMark sırasındayken AIDA64 veya MSI Afterburner ile sıcaklık 76-77 seviyesindeyken Fan RPM'si kaç civarlarında onu görebilirsek tam bir şey söyleyebiliriz. Örnek olarak bu sıcaklık değerindeyken fanlar %100 ile çalışıyorsa durum kötü demektir ama %45-60 aralığında çalışıyorsa sonuçlar iyi.

Sonuçlar güzel ama Furmark FAN RPM'i düzgün göstermiyor. FurMark sırasındayken AIDA64 veya MSI Afterburner ile sıcaklık 76-77 seviyesindeyken Fan RPM'si kaç civarlarında onu görebilirsek tam bir şey söyleyebiliriz. Örnek olarak bu sıcaklık değerindeyken fanlar %100 ile çalışıyorsa durum kötü demektir ama
Peki 4750 ye anlastık fiyat olarak iyi mi tekrar bu söylediğiniz programlarla test istesem ayıp olur mu alacagim kişiye bilemedim

Ayıp olmaz, alıcısınız sonuçta. Yine yarım saatlik bir test yapmasına gerek yok, FurMark'ı açsın zaten 3-5 dakika içerisinde o sıcaklık seviyelerine ulaşır aynı anda MSI Afterburner uygulamasından da fan kaç seviyesinde onu göstersin yeterli.

Not: Pek karışmak istemem ama oyun için alacaksanız RX580 8GB'e pek ihtiyacınız yok, 3.5 civarına 1650 Super bulabilirsiniz hem daha iyidir hem de daha serin ve sessiz çalışır. Oyunlarda 4GB - 8GB VRAM arasında henüz bir fark yok. Ya da bütçemin tamamını kullanmak istiyorum derseniz GTX 1660 veya bulabilirseniz 1660S olabilir.

1651217662640.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı