RX 580, FurMark'ta RX 570 olarak gözüküyor

sadas76

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle hayırlı geceler dilerim.

7 ay önce aldığım toplama 2. el kasamda FurMark güncelleme ile değişen bir şey fark ettim. İnternetten araştırma yaptım doğru ya da yanlış beni maruz görün. Sanırım ekran kartılarına mod atılarak sürüm değişikliği yapılabiliyormuş. Acaba diye düşündüm sonra... Rica etsem attığım Resme bakıp bana yardımcı olabilir misiniz? Neden FurMark'ta RX 570 olarak gözüküyor diğer her yerde RX 580 olarak gözükürken? FurMark ve GPU-Z değerlerine bakıp ekran kartının sağlığı hakkında bilgi de verirseniz çok sevinirim.

FurMark'ta 8X MSAA 1920*1080 test yaptığımda arada görünüp kaybolan kırmızı bir buzul parçası da gözüküyor ama oyunlarda hiç kendini göstermiyor. Monitör 144 Hz 1 ms Acer KG241QBP.

Sistem:

• ASUS MF 320 anakart.
  • AMD Ryzen 5 1600 12 nm.
  • Sapphire Nitro RX 580 8 GB.

Dipnot: Ekran kartının ilk defa termal macununu değiştirdim, bandrolü yeni söküldü. Ekran kartının üzerinde etikette ekran kartının RX 580 8 GB Nitro olduğu da yazıyor.

RX580.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl yapacağım konusunda bana yardımcı olur musun?
Ekran kartımı eski BIOS ayarlarına döndürmem lazım yardımcı olacak var mı?

@ @$ilent

Hocam dediğiniz gibi BIOS'u güncelledim CPU-Z'de değişim oldu RX 580 değerleri normale dönmüş mü sizce rica etsem bakar mısınız bir de adrenalinde Max 1200 fan hızı oluyor bu neden acaba?
Bu arada hala anlam veremediğim şey FurMark'ta RX 570 olarak gözüküyor.

Evet kart normale dönmüş sıcaklık 75 dereceyi geçmeyecek şekilde fan hızı düşük kalır çünkü Sapphire öyle yapmış isterseniz MSI Afterburner'dan özel fan ayarı yapabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı