Çözüldü RX580 GPU-Z'de 570 series olarak gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Öncelikle iyi günler dilerim.
1 yıl önce topladığım kasamda RX580 driver kuruluydu. Driver'ı güncelleme sırasında görüntü gitti ve gelmedi. Topladığım bilgisayarcı arkadaşa götürdüm; güncel ve uyumlu olan Driver'ın kurulmasını vurguladım. Arkadaş uygulamayı kurmayacağını, ekran kartının aşırı yükleme yapıp kapandığını söyledi. (bilgisayarı bu adamdan almıştım ve bu adama güveniyorum; aile dostu gibi). Rica etsem attığım resme bakıp bana yardımcı olabilir misiniz? Neden önceden görüntü bağdaştırıcısında RX580 görünürken şimdi RX570 series görünüyor? GPU-Z değerlerine bakıp ekran kartının sağlığı hakkında bilgi de verirseniz çok sevinirim. Asıl sorun ise şu anda hangi driverı kurmam gerektiği konusunda kararsız kalmam.

Dipnot: Ekran kartının termal macununu değiştirmedim. Bandrolüne daha bakmadım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    43,1 KB · Görüntüleme: 58
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    27,7 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam, kasayı açıp bakın. Gerçekten RX 580 mi var görün. RX 580 ise VBIOS'u 570 olarak da atılmış olabilir. RX 570 ise adam RX 570 takmıştır.
Öncelikle iyi günler dilerim.
1 yıl önce topladığım kasamda RX580 driver kuruluydu. Driver'ı güncelleme sırasında görüntü gitti ve gelmedi. Topladığım bilgisayarcı arkadaşa götürdüm; güncel ve uyumlu olan Driver'ın kurulmasını vurguladım. Arkadaş uygulamayı kurmayacağını, ekran kartının aşırı yükleme yapıp kapandığını söyledi. (bilgisayarı bu adamdan almıştım ve bu adama güveniyorum; aile dostu gibi). Rica etsem attığım resme bakıp bana yardımcı olabilir misiniz? Neden önceden görüntü bağdaştırıcısında RX580 görünürken şimdi RX570 series görünüyor? GPU-Z değerlerine bakıp ekran kartının sağlığı hakkında bilgi de verirseniz çok sevinirim. Asıl sorun ise şu anda hangi driverı kurmam gerektiği konusunda kararsız kalmam.

Dipnot: Ekran kartının termal macununu değiştirmedim. Bandrolüne daha bakmadım.
Ekran kartını değiştirmiş sanırım. Size bir şey söylemedi mi?

Hocam, kasayı açıp bakın. Gerçekten RX 580 mi var görün. RX 580 ise VBIOS'u 570 olarak da atılmış olabilir. RX 570 ise adam RX 570 takmıştır.

Çözüm
Sürücü kaynaklı olduğunu zannetmiyorum. Bir sürücü sadece bir kart için çıkmaz. Nvidia için de aynıdır. Birden fazla model destekler. Yine de DDU ile kaldırıp kurmak denenebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı