RX 580 FX 8300 darboğaz sorunu

FX kullanıyorsan guzel sogutucu alacaksın yoksa cok guzel ev ısıtır ufoya gerek duymazsın oyuzden stok sogutucu varsa deyıstır aynı sistemi bende kullandım sogutucu deyıstırmıstım rahatladı.

55 derece frekans düşürecek bir sıcaklık değil. Genede bir süre sonra FPS düşüşü oldu mu?
Sadece 20 dakika oynayabildim. Monitörüm yok televizyona bağlayıp yapıyorum testi. Pek verimli olmuyor o şekilde.
FX kullanıyorsan guzel sogutucu alacaksın yoksa cok guzel ev ısıtır ufoya gerek duymazsın oyuzden stok sogutucu varsa deyıstır aynı sistemi bende kullandım sogutucu deyıstırmıstım rahatladı.
Evet işlemcinin sıcaklığı kasanın arkasını bile ısıtmıştı. Sizde bu sistemde darboğaz oldumu yoksa işlemci ısınmasındanmı kaynaklanıyor.

Sadece 20 dakika oynayabildim. Monitörüm yok televizyona bağlayıp yapıyorum testi. Pek verimli olmuyor o şekilde.

Evet işlemcinin sıcaklığı kasanın arkasını bile ısıtmıştı. Sizde bu sistemde darboğaz oldumu yoksa işlemci ısınmasından mı kaynaklanıyor.

Darboğazdan dolayı FPS'niz olması gerektiğinden düşük olacaktır elbet ama bu takılma yapacak kadar olacağını zannetmiyorum. Kendi FX 8300'mü 4.2 GHz'de kullanıyorum ekran kartı olarak RX570 var ve çok sorun olmuyor hatta hiç sorun olmuyor(tabiki darboğaz oluyor ama rahatsız edici seviyede değil). İyi bir soğutucu işinizi görecektir tahminim.

Darboğazdan dolayı FPS'niz olması gerektiğinden düşük olacaktır elbet ama bu takılma yapacak kadar olacağını zannetmiyorum. Kendi FX 8300'mü 4.2 GHz'de kullanıyorum ekran kartı olarak RX570 var ve çok sorun olmuyor hatta hiç sorun olmuyor(tabiki darboğaz oluyor ama rahatsız edici seviyede değil). İyi bir soğutucu işinizi görecektir tahminim.
Yaklaşık 20 FPS'lik bir kaybım var işlemci yüzünden iyi bir soğutucu alıp oc yapmayı düşünüyorum. Sizin kullandığınız soğutucu nedir?

Yaklaşık 20 FPS'lik bir kaybım var işlemci yüzünden iyi bir soğutucu alıp OC yapmayı düşünüyorum. Sizin kullandığınız soğutucu nedir?

Benim kullandığım soğutucu Cooler Master Seidon 120V v3. Ama size tavsiyem bu soğutucuyu almamanız fiyatı artık çok yüksek ederi bu değil yani onun yerine hava soğutma alabilirsiniz. Kasanın hava akımı da iyi olmalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı