Çözüldü RX 580 görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DeWitt

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Az önce oyun oynarken görüntü gitti ve reset attım, açıldı. Oyuna tekrar girdim, tekrar görüntü gitti ve bu sefer açılmıyor. RAM çıkarıp taktım, tek tek denedim. Fişleri çekip açma tuşuna basılı tuttum, üst üste bastım. Ama yok, görüntü gelmiyor. Kartın fanları dönüyor, klavyede numlock tuşuna basınca ışığı yanıp sönüyor ama görüntü yok.

Çözüm
Yaklaşık 1 gün önce aynı olayı yaşadım maalesef ekran kartım yanmıştı. Kullandığım işlemcinin onboard ekran kartı var, sizinde olması lazım. Ekran kartını kasadan söküp görüntüyü bir de onboard kartla almayı deneyin, görüntü geliyorsa sıkıntı ekran kartındadır.
Yaklaşık 1 gün önce aynı olayı yaşadım maalesef ekran kartım yanmıştı. Kullandığım işlemcinin onboard ekran kartı var, sizinde olması lazım. Ekran kartını kasadan söküp görüntüyü bir de onboard kartla almayı deneyin, görüntü geliyorsa sıkıntı ekran kartındadır.

Çözüm
Çıkarıp geri takmıştım takarken de güç pin kablosunu takmamışım. Sorunu çözdüm 😂. Şu an tek sorunum HDD okuma hızını test edebiliyorum ama yazma 0 KB/s olarak görünüyor.

Geri
Yukarı