RX 580 İçin sistem tavsiyesi

redblupurple

Centipat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar Hepinize iyi günler dilerim.
Yeni nesil sistemler haricinde Bilgisayar ve Cep telefonu tamiri yapıyorum bunu söylememin sebebi çoğu şeyi biliyorum fakat yeni nesil "Gaming" sistemleri toplamada kararsız kaldım. Eskiden olsa AMD hiç düşünmez İntel alır yoluma bakardım. Uzun süre boyunca hazır sistemlerde (Monster Tulpar gibi..) oyun oynamaya devam ettim. Şimdi yeni bir Masaüstü sistem toplamaya karar verdik.
Radeon RX 580 ARMOR 8G OC | Graphics card - The world leader in display performance | MSI USA Ekran kartım büyük ihtimalle bu olacak bunun hakkında da görüşlerinizi almak isterim.
Asıl sorunum Burada Başlıyor. İşlemci!

--İntel i3 9100F veya intel i5 9400F-- veya --AMD Ryzen 3 3200G veya AMD Ryzen 5 2600x--

Seçeceğim İşlemciye OC yapmak için uygun ve mümkünse RGB soketli bir anakart düşünüyorum.
Anakartta OC olup DDR4 3200Mhz'e kadar minimum bir anakart arıyorum. Anakart Bütçem Anakartın Güzelliğine göre değişir fakat 550TL gibi bir sınırlama getirdim kendime. Ne kadar az anakart harcarsam Diğer Ekipmanlara para arttıracağım.

Sorum şu. Hangi işlemci beni en az 3 yıl boyunca Rainbow, GTA5 ve bazı online oyunlarda Very High ve Ultra arasında çalıştırırken sıkıntıya sokmaz ve 4k görüntülemede (minimum 2k 144Hz) de sıkıntı çıkartmaz. İşlemciyi seçip anakartı seçsem gerisini getireceğim 1 haftadır karnıma ağrı giriyor karar veremiyorum. Düşünceleriniz ve zaman ayırıp okuduğunuz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
600W 80+ psu ile ryzen 7 2700x bir de rx 580 armor ekran kartını besleyebilir miyim? birisi en az 500W psu istiyor işlemci 105W yoksa işlemcimi ryzen 5 2600x mi yaparsam 600W bana yetecektir?

Sonunda X ibaresi olan AMD işlemcileri almayın boşa para harcamış olursunuz. Tek farkları X modelinin fabrika çıkışlı OC'lu olmasıdır. Bunu kendinizde yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı