RX 580 ile mining

NoPainNoWin

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, daha önce hiç minning yapmadım. Size birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.
1-) Anakartım B450M Pro-VD bu karta en fazla kaç adet ekran kartı takılıyor?
2-) Yukarıda belirttiğim anakarta göre hangi ekran kartları var bütçem 6-7k (şu anda MSI RX 580 8 GB OC kartım var)
3-) Mining hakkında dikkat etmem gereken şeyler nelerdir?

Zaman ayırıp bilgi verenlere şimdiden çok teşekkür ederim,

1-) 3 Adet Ekran kartı takabilirsiniz. 1 Tanesini doğrudan. Diğer 2 Tanesini Riser ile bağlayabilirsiniz.
2-) Hemen hemen her kartı destekler, isteminiz mining için.
3-) Doğru PSU yani ekran kartları kaç Watt güç çekiyor. Ona göre bir PSU tercih edilmeli ve 1 Hat(Kablo) SATA Power ile 1 adet Riser beslenmeli.

1-) 3 Adet Ekran kartı takabilirsiniz. 1 Tanesini doğrudan. Diğer 2 Tanesini Riser ile bağlayabilirsiniz.
2-) Hemen hemen her kartı destekler, isteminiz mining için.
3-) Doğru PSU yani ekran kartları kaç Watt güç çekiyor. Ona göre bir PSU tercih edilmeli ve 1 Hat(Kablo) SATA Power ile 1 adet Riser beslenmeli.
Cevapladigin için teşekkür ederim,Sistemin kurulması zor mu ? Yani çok az bilgi ile kurulum videolarını izleyerek kurulabilir mi? Yoksa bir uan tarafından kurulması daha mı uygun olur.

Cevapladigin için teşekkür ederim, sistemin kurulması zor mu? Yani çok az bilgi ile kurulum videolarını izleyerek kurulabilir mi? Yoksa bir uan tarafından kurulması daha mı uygun olur.

Az bilgiyle kurulabilir o kadar zor bir şey değil yalnız ekran kartını risera takarken dikkatli olun bazı arkadaşlar yanlış takıp yakmış kartı.

Cevapladigin için teşekkür ederim, Sistemin kurulması zor mu? Yani çok az bilgi ile kurulum videolarını izleyerek kurulabilir mi? Yoksa bir uan tarafından kurulması daha mı uygun olur.

Ne kadar bilgi birikimine sahipsiniz bilemem. Bu yüzden her işi ehline bırakmak doğru bir tercih olur.
Evet Rig kurulumu çok zor bir durum değil belki.
Zor olan kısmı hangi aygıt kaç Watt çeker veya Hangi Grafik kartına ne kadar O.C yapılmalı sorusuna cevap bulmak zor olacaktır.
Zaten bu bahsettiğim soruların cevapları verebilecek bir alt yapınız varsa gözünüz kapalı Rig kurabilir ve çalıştırabilirsiniz.

Ne kadar bilgi birikimine sahipsiniz bilemem. Bu yüzden her işi ehline bırakmak doğru bir tercih olur.
Evet Rig kurulumu çok zor bir durum değil belki.
Zor olan kısmı hangi aygıt kaç Watt çeker veya Hangi Grafik kartına ne kadar O.C yapılmalı sorusuna cevap bulmak zor olacaktır.
Zaten bu bahsettiğim soruların cevapları verebilecek bir alt yapınız varsa gözünüz kapalı Rig kurabilir ve ÇALIŞTIRABİLİRSİNİZ
Anladım teşekkür ederim çok sağol

Geri
Yukarı