RX 580 ısınıyor

EzyKet

Hectopat
Makaleler
1
Kartım Max 67 derece görmesine rağmen merak gafletine düşerek içini macun değiştirme amacıyla söküp MX-4 macununu düz şekil ince tabaka şeklinde yayıp üstüne pirinç kadar da ekledim.
Kart boşta 32-33 derecelerde 34W arası kullanıyor, ancak FurMark uygulamasından strese soktuğum an 2-3 saniyede 65 derecelere geliyor ardından yavaş bir şekilde 75 derken Max 81'e kadar çıkıyor ancak fanlar cidden çok fazla ses yapmaya başlıyor.

Sorun macunu yanlış sürmemden mi kaynaklı sizce yoksa termal padlara sıkıntı vermiş olabilir miyim?

RX 580 zaten ısınan bir model bence normal değerler.

İnternetten biraz araştırdım, herkes de 83 derece gibi değerler çıkmış yani normal diyebiliriz.

Aynı hataya ben de düştüm. 5 yıllık kartı 70 dereceyi geçmiyordu. Dedim macunu temizleyeyim daha da soğuk çalışsın. Önceki kurumuş macunu silemiyorum. Ondan dolayı da tam kusursuz bir şekilde oturmuyor biraz boşluk kalıyor. Şimdi 82 dereceyi falan görüyor. Belki sizde de aynı sorun olabilir.

RX 580 zaten ısınan bir model bence normal değerler.
Hocam nerde gördünüz RX 580'in ısındığını? Uzun zamandır kullandığım bir kart ve konu sahibinin de söylediği gibi macunu değiştirene kadarda 67 dereceyi geçmiyormuş. Ezbere cevaplar vermeyelim.
Kartım Max 67 derece görmesine rağmen merak gafletine düşerek içini macun değiştirme amacıyla söküp MX-4 macununu düz şekil ince tabaka şeklinde yayıp üstüne pirinç kadar da ekledim.
Kart boşta 32-33 derecelerde 34W arası kullanıyor, ancak FurMark uygulamasından strese soktuğum an 2-3 saniyede 65 derecelere geliyor ardından yavaş bir şekilde 75 derken Max 81'e kadar çıkıyor ancak fanlar cidden çok fazla ses yapmaya başlıyor.

Sorun macunu yanlış sürmemden mi kaynaklı sizce yoksa termal padlara sıkıntı vermiş olabilir miyim?
Kalitesiz macun kullanımından bu sorun olmuş olabilir farklı bir macunla denemenizde fayda var.

Hocam nerde gördünüz RX 580'in ısındığını? Uzun zamandır kullandığım bir kart ve konu sahibinin de söylediği gibi macunu değiştirene kadarda 67 dereceyi geçmiyormuş. Ezbere cevaplar vermeyelim.

Kalitesiz macun kullanımından bu sorun olmuş olabilir farklı bir macunla denemenizde fayda var.
İnternetteki testlere biraz baktığımda, çoğu kişide 80 derecenin üstünde gözüküyordu.

Aynı hataya ben de düştüm. 5 yıllık kartı 70 dereceyi geçmiyordu. Dedim macunu temizleyeyim daha da soğuk çalışsın. Önceki kurumuş macunu silemiyorum. Ondan dolayı da tam kusursuz bir şekilde oturmuyor biraz boşluk kalıyor. Şimdi 82 dereceyi falan görüyor. Belki sizde de aynı sorun olabilir.

Cevabın için teşekkürler, yeniden içini açmayı düşündüm hatta macunu tam olarak temizlemek için elektronik spreyi aldım. Fakat ne yaparsın korkuyorum zarar vermekten :D.
Hocam nerede gördünüz RX 580'in ısındığını? Uzun zamandır kullandığım bir kart ve konu sahibinin de söylediği gibi macunu değiştirene kadar da 67 dereceyi geçmiyormuş. Ezbere cevaplar vermeyelim.

Üstteki cevabın için teşekkürler, gerçekten bu kadar basit mantığı ezbere sunmaları rahatsız etti beni ama sorun yok, yanılmak herkesin hakkı. :D.

Macun sorusuna gelirsem ilk başta Cooler Master HTK-002 macununu kullanmıştım ancak sıcaklık değerleri çok yüksek geldiği için önerilere uyarak MX-4 2019 Edition aldım ve sonuç olarak sıcaklığın biraz düşmesine rağmen yine de öncekine göre hala çok yüksek.

Macun değiştirebileceğim yerler var mıdır? Bilgisayarcıya vs. götürmek uygun olur mu?
Bir bildiğin varsa paylaşırsan sevinirim teşekkürler :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı