RX 580 Nitro+ 8 pinlik yuvada 2 pin boş kalırsa problem olur mu?

FurkanCD

Centipat
Kendime RX 580 Nitro+ 4 GB aldım ve eve geldim. Şimdi bağlantı ilk kısım 8, ikinci kısım 6 pin lakin benim PSU'nun iki adet 6 pin PCI Express çıkışı var. 8 pindeki iki pin boş kaldı, onları takmaz isem bir şey olur mu? Sorun çıkartır mı ya da bağlantıyı nasıl yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünün kendi sayfasında 6 Pi'nin opsiyonel olduğu yazıyor zaten. 8 pinlik güç girişi takılı olduğu sürece çalışacaktır.

Elimde şu an 2 adet 6 pin var 8 pindeki 2 pin boş kalsa ne olur?
Ürünün kendi sayfasında 6 Pi'nin opsiyonel olduğu yazıyor zaten. 8 pinlik güç girişi takılı olduğu sürece çalışacaktır.

Eski Power'da 1 adet 4 pin PCI Express çıkış var onu kestim şimdi ondaki 4 pin i 2 pine çeviriyorum bir sıkıntı olacağını sanmıyorum böylelikle bütün pinleri takmış olacağım.

Sıkıntı olmaz. Ekstra güç girişi overclock için konuluyor.

Bütün girişler takılı olacak şimdi eski Power sayesinde.
Sıkıntı olmaz. Ekstra güç girişi overclock için konuluyor.

Bı sıkıntı oldu eski Power'da 4 pin PCI vardı onu soktum 2 pini boşa çıkardım diğer iki pini ise biri siyah ama sistem başlamadı herhalde yanlış bağladık sonra onları söktüm sistem açıldı kartın driverini yükledim bı FurMark yapayım dedim FurMark biraz ilerlerdi kart Full kullanımda ısındı biraz 60 derecelere geldi sistem kapandı tam yatacağım kablolara bı baktım 8 pin kısmındaki kablolar hafiften erimiş bende söktüm bıraktım.

Bı sıkıntı oldu eski Power'da 4 pin PCI vardı onu soktum 2 pini boşa çıkardım diğer iki pini ise biri siyah ama sistem başlamadı herhalde yanlış bağladık sonra onları söktüm sistem açıldı kartın driverini yükledim bı FurMark yapayım dedim FurMark biraz ilerlerdi kart Full kullanımda ısındı biraz 60 derecelere geldi sistem kapandı tam yatacağım kablolara bı baktım 8 pin kısmındaki kablolar hafiften erimiş bende söktüm bıraktım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı