RX 580 No Signal

witlaus

Hectopat
Yer
Bursa
ASUS RX 580 ekran kartım var İnternet'te bile gezinirken monitör no signal hatası veriyor yeniden başlattıktan sonra geri geliyor. Yani kablolarda bir sorun yok. Oyun oynarken haftada 1-2, normal İnternet'te gezerken 3-4 kere oluyor. Nedeni ve çözümü nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet yine bir no signal hatası. Aynı sorunu XFX RX 590 ekran kartım ile yaşadım. Wattman ve bu siyah ekran yani no signal hatası ile çok uğraştım. Size tavsiyem şuan yüklü olan sürümü DDU programı ile kaldırıp 20.4.2 ve 20.2.2 sürümlerini deneyin. Yine sorun yaşarsanız kartın Frekans Mhz değerini 100 düşürüp, güç limitini -10 yapıp deneyin. Ayrıca undervolt yapmak da çözebilir.

DDU yu hangi siteden indireceğim kafam karıştı yanlış yerden indirmek istemiyorum.
Kendi sitesinden indiremediyseniz Gezginler'den indirebilirsiniz. Ekran kartını garantiye yollayın. RX 590 ile bu sorunu yaşıyordum, farklı model ekran kartına geçince sorunum düzeldi. RX500 serisinin kronik sorunu diyebiliriz bu olaya, bu seride sorun yaşamayan çok az insan var maalesef.

DDU yu hangi siteden indireceğim kafam karıştı yanlış yerden indirmek istemiyorum.
Arkadaşında dediği gibi Gezginler'den indirebilirsin. Şu konudan da nasıl kullanacağınıza bakabilirsiniz. DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi - Technopat Sosyal
Kendi sitesinden indiremediyseniz Gezginler'den indirebilirsiniz. Ekran kartını garantiye yollayın. RX 590 ile bu sorunu yaşıyordum, farklı model ekran kartına geçince sorunum düzeldi. RX500 serisinin kronik sorunu diyebiliriz bu olaya, bu seride sorun yaşamayan çok az insan var maalesef.
Bu tarz ayarlamaları da deneyebilir bence. Çözüm bulamazsa tabi garantiye yollasın. Bir hevesle alınan kartlarda bu tarz sıkıntılar yaşamak cidden üzücü bir durum. AMD kartlardan soğudum açıkçası.

Geri
Yukarı