RX 580 O.C. Yapılır mı?

Özel soğutma performansı sağlam bir kartta GPU saat hızını 1480 MHZ'ye kadar çıkarabilirsiniz gayet güzel sonuç veriyor.

MSI Afterburner ile hız aşırtma yap. Yaptığın hız aşırtmanın fotoğrafını burada bizler ile paylaş. Yeni oyunlar çıkınca kartın performansı da yetmeyince frekansları yükseltmek zorunda kalacaksın, yeni aldın diye fark etmez. ASUS ve MSI markalarının soğutmaları güzel. Diğer markalarda hız aşırtma riskli, soğutmalarına güvenmiyorum.

AMD'nin referans tasarımları beş para etmez. Plastik bildiğin, onlarla O.C falan yapamazsın. Sapphire'in ben oldum olası mal kalitesini sevmedim, üst düzey soğutması Nitro+ diğer modeller arasında en sıcak çalışan model. Sıkıntılı derecelerde çalışmıyor ama benim MSI GamingX'im ile arasında düşünüdürücü fark var, onunla da bir yere kadar yani. Ama yine de After-market dediğimiz özel soğutmalı olanları oldukça güzel O.C'lıyorsun, @Silinen üye %10 O.C ile kullanıyormuş, ben ucundan az bir şey dokundum %5 falan dopingledim öyle çalıştırıyorum. Sıcaklarım 65'i falan geçmedi en uzun seanslarımda. Tabi bir de kartın kendisi var, her işlemcinin potansiyeli farklı olduğu gibi ekran kartının da potansiyeli farklı, soğutması aynı performansta olur orada sıkıntı yok ama ekran kartının aynı O.C seviyesinde aldığı derece farklılık gösterebilir, bunda senin kasanın içinin de önemi büyük. Kaç fan var kasada, kaç devirde dönüyor, sıvı soğutma mı, stok soğutma mı, büyüklerinden hava soğutma mı? Kablolama nasıl? Kasa içi derecelerin kaç? O.C'da iyi değerler almak için her şeye dikkat etmek gerekiyor.

RX580 benchmark sonuçlarını YouTube'da izledim dün ve bir teknoloji kanalındaki eleman 1440 Mhz'de stabil oynadı. Red Devil modeli kullanıyordu.

AMD'nin referans tasarımları beş para etmez. Plastik bildiğin, onlarla O.C falan yapamazsın. Sapphire'in ben oldum olası mal kalitesini sevmedim, üst düzey soğutması Nitro+ diğer modeller arasında en sıcak çalışan model. Sıkıntılı derecelerde çalışmıyor ama benim MSI GamingX'im ile arasında düşünüdürücü fark var, onunla da bir yere kadar yani. Ama yine de After-market dediğimiz özel soğutmalı olanları oldukça güzel O.C'lıyorsun, @Silinen üye %10 O.C ile kullanıyormuş, ben ucundan az bir şey dokundum %5 falan dopingledim öyle çalıştırıyorum. Sıcaklarım 65'i falan geçmedi en uzun seanslarımda. Tabi bir de kartın kendisi var, her işlemcinin potansiyeli farklı olduğu gibi ekran kartının da potansiyeli farklı, soğutması aynı performansta olur orada sıkıntı yok ama ekran kartının aynı O.C seviyesinde aldığı derece farklılık gösterebilir, bunda senin kasanın içinin de önemi büyük. Kaç fan var kasada, kaç devirde dönüyor, sıvı soğutma mı, stok soğutma mı, büyüklerinden hava soğutma mı? Kablolama nasıl? Kasa içi derecelerin kaç? O.C'da iyi değerler almak için her şeye dikkat etmek gerekiyor.
Alacağım kart Sapphire veya referans tasarım olmayacak. MSI Gamıng X modelini almayı planlıyorum. Kasamda 4 Adet fan olacak. Kasam Corsair 270R olacak

Ben bile GTX 970 imi 1.1 den 1.6 GHz ye çıkartıyorum.

Bu kart hayli hayli çıkar.
Sizce bu kartı O.C. yapınca performansı gözle görülür artar mı ?

Grafik işlemci saat frekansını 1480 MHZ'ye yükselttiğiniz zaman yaklaşık %10'luk bir performans artışı sağlayabilirsiniz. Buda gözle görülür bir artış demek.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı